Posláním dopravních značek je informovat nás o všech možných překážkách

Pokud je budeme respektovat, tak dojedeme vždy bezpečně k našemu cíli.  Dá se říci, že dopravní značky představují důležitý komunikační prvek v úpravě provozu na pozemních komunikacích, ale jsou také součástí kultury prostředí. Jejich poškození může být kvalifikováno jako přestupek nebo  trestný čin. Díky tomu, že je někdo poničí nebo odstraní, tak může způsobit i dopravní nehodu a celkový problém v dopravě na silnici nebo dálnici.

Jen si na chvíli představme, že by na silnicích, parkovištích, mostech, různých zónách a podobně nebylo nikde žádné označení. Žádná dopravní značka, čára, přechod pro chodce, prostě nic. Neexistovala by žádná pravidla, podle čeho by se řidiči mohli řídit, žádná přednost jízdy, zákaz vjezdu a upozornění na nějakou překážku. V ulicích by vládl chaos, neustálý křik a vysoká nehodovost.
Naštěstí tu máme firmu dopravní značení Praha se širokou nabídkou dopravních značek, které jsou zcela zásadní pro správné dodržování pravidel. Jejich používání má svůj smysl a účel.

Jaké dopravní značky nám určují bezpečná pravidla

 • Výstražné značky – především nás vyzývají k velké opatrnosti, zřejmě je tu nějaké nebezpečí
 • Informační značky – označení vjezdu a výjezdu do měst a vesnic
 • Přednost v jízdě – není k tomu třeba žádné vysvětlení, tato dopravní značka hovoří za vše
 • Dodatkové tabule – ideální označení pro získání informací a také je díky tomu větší přehled na cestách
 • Vodorovné dopravní značky – malují se na silnici a samozřejmě upoutají ihned větší pozornost
 • Dopravní značení pro parkovací místa invalidům či rodinám s dětmi, případně jiné oznámení poté, nikdo nepřehlédne
 • a další značky

E-shop s dopravními značkami nabízí nejen řešení pro dopravní označení, ale zároveň opatření proti parkování na soukromém pozemku, zpomalovací a vodící prahy a také služby různých zápůjček. Ty slouží k bezpečnosti na komunikacích nejen pro řidiče, ale i chodce.

Jeden tip pro malé obchodníky, kteří vlastní kamenný obchůdek

Bohužel v dnešní době je mnohdy složité ochránit vše před nenechavými zákazníky. Pořízením dopravního zrcadla si krásně zpřehledníte svůj obchůdek. Pokud je zrcadlo upevněno ve správném úhlu, zobrazí celý krámek. Prodavač má tak ucelený přehled o svém zboží.

3 komentáře u „Dopravní značky jsou součástí silničního provozu“

 1. veruska napsal:

  Když je člověk dlouho řidičem čehokoliv, tak ty značky má perfektně zmáklé. Jinak by to ani nešlo.

 2. Rojak napsal:

  Znalost dopravních značek v silničním provozu je základ.

 3. babicka11 napsal:

  Dopravní značky znát musí každý, nejen řidiči, ale i chodci. Všechny dopravní značky perfektně znají a určují už i naše holky, skoro 6 a 8 let. Ta mladší dokonce ještě dřív, jezdí totiž denně do Prahy do školky a celou cestu komentuje, jakou značku vidí. Doma máme i krabici plnou značek a tak, když tu “parkuje” s autobusy, auty, letadly – všude jsou rozmístěny značky. 😀 (I semafor na baterie, hhi).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *