Tištěné firemní katalogy mají i v dnešní digitální době velký význam

Pokud chcete být před konkurencí zase o krok napřed, nechte si vytvořit profesionální katalog, který na první pohled zaujme. Hodně záleží na oboru vašeho podnikání, ale všechny vizuálně zajímavé produkty a služby si svůj katalog zaslouží. S výběrem formátu, kompozice i celkového vzhledu vám rádi poradíme. Na vás už bude jen nezapomenout s sebou katalog na obchodní jednání, veletrhy a další akce, kde vám pomůže získat nové klienty a příjemně překvapit ty stávající.

Kvalitním katalogem nikdy nic nezkazíte

Proč si nechat vytvořit firemní katalogy? Pokud budou vypadat dobře a profesionálně, nemůžete nic ztratit, ale naopak získáte body navíc. Může to být forma velmi efektní a zajímavě esteticky zpracované firemní prezentace, která je zároveň dobře čitelná a zapamatovatelná. Vždy si nechte firemní katalog navrhnout a vytisknout odborníky. Jen tak budete mít jistotu, že vaše zákazníky zaujme na první pohled. Pro vás zase bude během schůzky praktickým doplňkem.

Díky katalogu nezapomenete zmínit důležité věci, vždy se budete mít o co opřít, a tak bude i váš projev jistější a profesionálnější.

Hodnotný obsah

Doporučujeme vám být konkrétní. Nebojte se zmínit úspěchy firmy podložené konkrétními hospodářskými výsledky a dalšími daty. Obecné povídání o skvělých výsledcích firmy jen tak někoho nezaujme, ale zajímavá čísla doplněná poutavým textem určitě ano. Na druhou stranu nezatěžujte zákazníky informacemi a termíny, které pro ně nejsou relevantní. Není potřeba vyčerpat všechna témata, můžou se vám hodit třeba do katalogu na příští sezónu.

Přehledná kompozice

Abyste mohli klienty co nejlépe seznámit s vaší firmou, zvolte přehlednou katalogovou prezentaci. Některé informace můžou být pro vás samozřejmostí, ale klient se nejspíš s vaší firmou nebo novou kolekcí seznamuje poprvé. Při návrhu firemního katalogu tedy postupujte systematicky a chronologicky.

Ideální formát

Zaměřte se na fotografie a kratší odstavce. Text by měl být strukturovaný a zároveň pro klienta atraktivní. Zaměřte se na vhodnou grafiku i velikost a řez písma a vyznačte největší zajímavosti nebo citáty, použijte rámečky apod.

Typ vazby

Na závěr nepodceňte ani výběr vazby. Sešitá vazba bude ideálním řešením pro malé propagační brožury do cca 50 stran. Spirálová sazba je pak vhodná pro firemní katalogy od 8 do 56 stran, její velkou výhodou je pohodlná manipulace.

Pro velké prezentační knihy do 256 stran se zase hodí  vazby s lepidlem PUR, které zaručuje dlouhou životnost dokonce i v extrémních podmínkách. Každý z typů samozřejmě můžete dále přizpůsobit svým potřebám.

Katalog se spirálou

Realizaci nechte na odbornících

Firemní katalogy patří mezi nejdůležitější dokumenty vašeho byznysu a měli by je vždy vytvářet profesionálové z ověřené tiskárny. Určitě investujte také do kvalitního materiálu, gramáže i techniky tisku. Díky tomu získáte nové zakázky, ze kterých se vám počáteční investice mnohonásobně vrátí.

 

 

Jeden komentář u “Doplňte svou profesionální image, vyberte katalogy”

  1. Rojak napsal:

    Podnikatel nejsem, firmu nemám a neznám ani nikoho komu bych tuto nabídku katalogů mohl doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *