Vybrat správný školní batoh nebo aktovku může být skutečné dobrodružství

1. V první řadě není zrovna nejlepší volbou posuzovat výrobky podle cenové dostupnosti nebo podle toho jak jsou nám sympatické. Důležitější je jejich provedení, aby tyto výrobky byly zdravotně nezávadné a také po zdravotní stránce dětí kvalitně vytvarované. V dnešní době zakoupit školní batohy nebo aktovky je skutečně celkem náročné, protože je dobré se soustředit při výběru na několik důležitých věcí.

2. Do školy není rozhodně vhodný kdejaký batoh, proto bychom měli svoji pozornost zaměřit na speciální studentský batoh. Ma totiž odlišné provedení, než budou například na turistiku nebo na výlet. Na pohled jsou podobné dřívějším aktovkám, ale především mají pevná a anatomicky tvarovaná záda. Dále je dobré věnovat pozornost i samotným popruhům, které jsou dostatečně široké a polstrované. To vše je velmi dobré pro vývoj páteře.

3. Tyto výrobky by neměly být nijak těžké, jelikož když se do nich pak naskládají školní pomůcky, tak to může být poměrně dost velká zátěž.

4. Nejlepší je provedení, které bude vybaveno bezpečnostními prvky, což na dítě nebo studenta včas upozorní.

5. Dalším rozhodujícím faktorem bude samotný věk dítěte. Jiné parametry jsou stanoveny žákům prvních ročníků, které jsou odlišné od vyššího stupně vzdělání. Zde je možno pouvažovat, zdali by nebyla lepší školní aktovka pro prvňáčka, která je prakticky členěná s 3D zádovým systémem a především jednoduchým zapínáním. U vyšších ročníků se aktovky, jako takové moc nenosí, spíš je vyhovující školní batoh pro 2. stupeň, který má jiné provedení, aby vyhovoval potřebám žáka.

6. Výhodou je dostatečný počet přihrádek, kapes, komor, ale i vyztužené dno.

Podporujeme svým nákupem české firmy

Je možné, že se nám jeví na tržnici školní batoh jako dostatečně vhodný, ale rozhodně bychom neměli podceňovat kvalitu materiálu a také samotnou nezávadnost výrobku. Nákupem od českého výrobce podpoříme nejen naši ekonomiku trhu, ale zároveň si můžeme být naprosto jisti, že produkt prošel přísnou kontrolou a je pro naše děti zdravotně nezávadný.

Mezi české výrobce, které nabízí školní batohy a aktovky patří firma STIL

Školní set pro dětiJejich nabídka je nejen pestrá, ale výrobce zároveň ví, jak je důležitý samotný design, proto si skutečně vybere každý.

A navíc není problém sladit ještě další školní pomůcky.

Ve škole se děti neobejdou bez penálu, boxu na svačinu, peněženky, sáčku na přezůvky a další potřebných věcí.

To vše lze získat v jednom setu ve shodném designu.

Školní set rodičům ušetří nejen peníze, ale zároveň drahocenný čas při pořizování školní výbavy.

4 komentáře u „Do školy se správným batohem nebo aktovkou“

 1. Lída napsal:

  Obě naše děti měly aktovky ze Stilu a naprostá spokojenost, jsou kvalitní a lehké.

 2. Rojak napsal:

  Batohy pro školáky jedině od Topgalu, ty jsou opravdu kvalitní a vydrží.

 3. babicka11 napsal:

  V září máme další školačku, Terezka jde do 1. třídy, tak batoh bude určitě potřebovat. Nikolka má už druhý batoh, nový pro 2. třídu. Ten první byl moc hezký, ale chtěla nový.

 4. matylda napsal:

  Vnuk je prvňáček. Dcera také dbá na správné a zdraví udržující pomůcky a batoh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *