Nedávno jsme přestavovali pokojíky pro naše děti.

Vybírali jsme vhodný nábytek, vybavení, zkrátka tak, aby to bylo jejich království a cítily se tam dobře a spokojeně. Čas tak neúprosně letí a dnes máme připravené pokojíky pro naše vnoučata. Jenže ouha, vybavení sice slouží, ale všechno je tak už nějak retro. Dnešní generace je zřejmě zvyklá na jiný standart a jiné podmínky pro bydlení. Tak jsme se pustili do menších úprav.

Musím přiznat, že se nám všechno povedlo a měli jsme obrovskou radost, když jsme dostali vnoučátka na celou noc na opatrování. Ale ouha při naší přestavbě jsme úplně zapomněli, že nemáme žádnou lampičku nebo noční světýlko, kdyby se v podkroví bály. Přece jenom dětská fantazie je široká.

Ještě, že žijeme v době takového pokroku

Nastartovali jsme náš počítač a honem na nějaké stránky s dětskými svítilnami. Pane jo, těch je. My mysleli, že to bude chvilinka a nakonec jsme u prohlížení strávili pěknou dobu.

medvidekObdivovali jsme nápaditost výrobců, diskutovali o tom, co asi tak by komu udělalo radost a nakonec jsme se shodli i na tom, že bychom mohli nakoupit lampičky jako dárek k Vánocům, které jsou ostatně už za dveřmi. Navíc se jedná o praktický dárek.

Svítidla do dětských pokojů dodržují přísně předepsané bezpečnostní normy a jsou vyráběny ze zdravotně nezávadných materiálů.

Dá se úžasně vybrat motiv i podle věku, pohlaví nebo jejich potřeb. Jsou inspirována většinou pohádkovými motivy, dopravními prostředky, postavičkami a podobně. Dětský pokoj je sice osvětlen především lustrem, ale jako další svítidlo je vhodné použít nástěnné světlo nebo stolní lampičku.

Při výběru svítidel používaných v dětském pokoji je potřeba dbát především na bezpečný provoz i z hlediska použitých materiálů

Dále je také určitě lepší volit svítidla s úspornými zdroji světla, tím mám na mysli úsporné žárovky, LED žárovky, aby nedošlo k popálení, jaké hrozí u svítidel s halogenovými žárovkami, které pracují s vysokou teplotou. Do dětského pokoje je možné instalovat do zásuvky orientační světlo, aby v něm nebyla úplná tma.

Velmi nás zaujaly i funkce svítidel

Mají zabudované uspávací melodie, LED světlo pro noční orientaci ve tmě a lze nastavit i automatické vypnutí po určité době. Tady vidím velkou výhodu v tom, že se nemusíte bát, že bude lampička svítit celou noc.

A vůbec nemluvím o tom, že lampičky nebo plyšová svítidla jsou v nádherných provedeních, jako třeba želva, medvídek a další.  Zajímavá je i cenová relace.

Nejedná se o ceny, při kterých byste upadali do závratí, ale jsou dostupné pro všechny.

Stačí si vybrat z nejlepších cen a počkat na zásilku.

Už teď jsem zvědavá na ty vykulená kukadla. Však co bychom pro ty naše drobečky neudělali.

26 komentářů u „Dětský pokojíček a světlo na dobrou noc“

 1. blondynka napsal:

  To je fakt úžasné, děkuji za radu a jako dárek na vánoce, skvělý nápad.

 2. Ryba napsal:

  V článku zmiňovaném e-shopu můžete získat za zadaný váš e-mail slevu 50 kč na první nákup. Lidi, využijte toho. Každá ušetřená koruna je zisk pro rodinnou pokladnu. A i taková lampička může udělat pod stromečkem radost.

 3. papadopulos napsal:

  jo tu želvičku máme je celkem fajn, když v noci svítí na strop

 4. Kavon napsal:

  Dnes je už veľký výber a každý si určite nájde to svoje. Keď boli naše deti malé nič také zaujímavé v obchodoch nebolo a keď sme pre nich chceli niečo zvláštne, väčšinou sme im to museli vyrobiť doma.

 5. Evik napsal:

  Dcera zatím spinká snáma v ložnici ale přesně o nějaké takové lampičce taky uvažujem. Moc se mi libi.

 6. pavlina69 napsal:

  přespali jsme zrovna u dcery a vnučka má noční světýlko.Přišlo vhod i mne,protože když jdete v noci na záchod v neznámém prostředí……..

 7. Ivona napsal:

  Světýlko je důležité. Musí být bezpečné, ale musí se i líbit, je to přece kamarád. Ta svítící želva se teď hodně objevuje, ale aby byla také kvalitní.

 8. pskrob napsal:

  doporučuji koupit něco kvalitnějšího. I když ceny kvalitních dětských svítidel jsou okolo 1000,- tak se určitě vyplatí.

 9. veruska napsal:

  My máme pro vnučku malé světýlko do zásuvky.
  Přemýšlela jsem také o nějakém svítícím a blikajícím zvířátku, ale nevím, jestli by nám u toho usnula. Ale jak bylo psáno, budou ty vánoce, tak to zkusím koupit a při nejhorším se to blikátko vypne.

 10. Radost napsal:

  Naše vnoučátka mají na stropě veliké sluníčko a nad postýlkami kytičky.Je to opravdu moc hezké a není to energeticky náročné.Děti mají mít barevný svět.

 11. vita1980 napsal:

  děti nemám, ale nedovedu si představit, že bych v pokoji neměl lampičku. Přeci jen, občas je potřeba v noci vstát a třeba si dojít do lednice pro nějakej zobanec a potmě je to o život.

 12. Vegan napsal:

  Dívala jsem se na recenze té želvy a asi bych volila něco kvalitnějšího. Ty zkušenosti lidí, co zmiňovaný výrobek vyzkoušeli mě nepřesvědčily.

 13. blaju napsal:

  Malé dítě nemám, ale tolik druhů dětského osvětlení je na trhu, že je až problém si nějaké vybrat, pro syna jsme měli v noci ty světla do zásuvky, měli jsme tři barvy tak jsem to synovi střídala a bylo to fajn.

 14. bobalka napsal:

  Naše vnučka usíná se svítící beruškou, je to opravdu super věc, tichá melodie jí ukolébá do spánku a nad ní svítí hvězdičky a měsíček. I mě by se to líbilo. Předloni jsem scháněla pod stromeček želvičku a nakonec mě zaujala beruška a jsem moc ráda. Funguje dodnes.

 15. Benula napsal:

  Děti ,možná že ne všechy mají hezké pokojíčky,protože je z čeho vybírat.To my jsme neměli a tak se raduji s vnoučaty nad každou hezkou věcičkou.

 16. Jana napsal:

  Malej spí zatím s náma.. Ale do nového jsem taky pokukovala po těch plyšových.. I když na ty jsem ujetá spíš já 😀 Medvídek by se mu mohl líbit..

 17. lgku990 napsal:

  My už dávno malé děti nemáme, ale výběr lampiček je veliký, různých variant i s různými funkcemi, to tenkrát za komančů nehrozilo.

  1. radek napsal:

   jj, znám. Noční světlo do zásuvky, jeden obdeélníkový tzyp 😀 , ale dcera byla spokojená.

 18. Rojak napsal:

  Teď už je velký výběr různých světel a opravdu se dá vybrat.

 19. matylda napsal:

  I můj vnuk má noční lampičku 🙂 Jak jinak, v noci by mohli chodit bubáci

 20. babicka11 napsal:

  Světýlko mají holky doma i u nás, když se zrovna v noci probudí a je tma … Když tu spala ta menší, a světýlko ještě nebylo, tak mě vzbudila a potichu říkala: “rozsvítit, rozsvítit …” tak pak svítila lampička až do rána 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *