Každého z nás někdy náš zdravotní stav přinutí udělat něco, do té doby pro nás neskutečného, nemožného a vzdáleného. Já trpěla atopickým ekzémem na dlaních. Bylo to hrozně nepříjemné, svědilo to, jak sto čertů. Už ani kortikoidy nepomáhaly. Po uvážení jsem si řekla, že už nebudu chodit po lékařích. Radši využiji přírodní cestu. Když je něco špatně s lidskou kůží, může být příčina i uvnitř těla, hlavně ve střevech. A to byl začátek mé detoxikace.

Metody očisty organismu jsou různé, nejúčinnější je průplach střev slanou vodou. Je-li přesně dodržena technika, a celý postup od začátku do konce, není očista spojena s žádným nebezpečím a je doporučována prakticky všem.

Nejvíce mě inspirovaly tyto věty: metoda vám pročistí celý trávicí trakt, účinky se neobjeví ze dne na den, její bezprostřední výsledky nejsou závratné, ale brzy se projeví svěžestí dechu, lepším spánkem, vymizením vyrážky na tváři a po těle. Pot bude bez zápachu, pleť se pročistí.

Já jsem od toho hodně očekávala. Po dlouhodobých studiích na internetových stránkách a zhlédnutí nejméně 16 videí jsem si řekla, jdu do toho.

A teď si řeknete, jako jsem si řekla i já, proboha zvládnu to? Vypít tolik litrů slané vody a cvičit u toho?

Nebojte se, i vy to dáte. Dělala jsem šanku 8 x a přežila jsem. Nejdůležitější je dodržet přesný postup.  Nebudu vás unavovat vypisováním celé procedury, popis najdete na internetu.

Nejdříve doporučuji odlehčit jídelníček týden před procedurou, méně masa více ovoce a zeleniny.Šanku dělejte nejlépe o víkendu, musíte být celý den v klidu a odpočívat. V den procedury si můžete vybrat, jestli chcete mít soukromí, nebo mít věrnou a zkušenou duši u sebe doma.

Já za sebe mohu říci, že jsem do toho poprvé šla úplně sama, a byla to velká chyba. Zpanikařila jsem, když jsem vypila už asi 2 l. slané vody, mezitím pořád dokola cvičíte a stolice nikde!!! To mě tedy docela rozhodilo.

Volala jsem do místního jogínského centra. Byli z mého telefonátu hodně překvapení. Až později mi pomohla milá slečna se zkušenostmi. Ve většině návodů, jak celý proces probíhá, se uvádí, že první stolice přijde už po vypití 6 sklenic (rozumí se dvoudecky). Tak to je omyl. To dokážou asi jen zkušení jogíni. Někomu se reakce nastartuje o něco později, někomu dříve, každý jsme jiný.

HLAVNĚ NESMÍTE PŘESTAT CVIČIT A PÍT.

U mě se dostavila první stolice po skoro 3 hodinách pití slané vody a usilovného cvičení. Dále už to pokračovalo pravidelně pitíčko – záchůdek. To se mi ulevilo. Už jsem si myslela, že všechna voda ve mně zůstane. Cviky nejsou náročné, zvládnout by je měli i méně zdatní jedinci. Po ukončení procedury jsem zažila nesrovnatelný pocit –  něco jako absolutní štěstí, klid, lehkost, uvolnění – nedokážu to jinak vyjádřit. Později přišla i obrovská únava.

Celý den jsem poctivě ležela v posteli, pěkně v teple. Byla jsem spokojená, že jsem to zvládla.  A určitě vás zajímá, jestli jsem se zbavila ekzému. Nezbavila, měla jsem ho z úplně jiné příčiny. Dostala jsem se v práci do kontaktu s látkou, která mi vadila. Po změně zaměstnání ekzém zmizel. V následujících měsících a letech jsem pak ještě dělala šanku znovu, bylo mi pak neskutečně lépe. Celý organismus se omladí a nahodí.

A ten závěr na konci, když se dostaví ten neskutečný pocit štěstí, ten za to také stojí. Pokud si vyčistíte trávicí ústrojí, můžete postupně začít s dalšími očistami.

22 komentářů u „Detoxikace, očista střev a moje první Šankaprakšalána“

 1. pavel napsal:

  Šankaprakšalanu nic nenahradí – tudíž ani klyzma, ani půst ani kolonoskopie, ani pití různých šťáv, popř.zaječic, ječmenů, řas, a tzv.”kartáčů” na střeva a diet.
  Jde o to, že šankou si vyčistíte celý zažívací trakt od jícnu,žaludku,žlučníku, tenkého střeva, tlustého střeva a konečník.
  A pak v rozsahu dvou hodin provedete obnovení podmínek pro restart střevní flory ve střevech právě tou rozvařenou rýží s máslem.
  A co se týče té kolonoskopi, je vhodné před ní dvě/tři hoďky udělat právě šankaprakšalanu. …Alespoň uvidíte, jak to tak potom v tom tlustém střevě vypadá.
  A co se týče té slané vody…Děláte si doma občas sami “tažený”vývar z kostí a zeleniny??? ..Tak tohle je v podstatě podobné.akorát, že to není mastné.
  Hezký den přeji realistům. Pavel

 2. devilscat napsal:

  Tak na tolik slané vody bych si asi netroufla, i když je pravda, že když se mi v moři nechtě dostala do nosu, tak se mi pak krásně smrkalo… třeba to má ten samý efekt i na střeva – já zatím svoji největší očistu prodělala před kolonoskopií – ani to tak nebolelo, jen se člověk nalítal – a po ´zákroku´ bylo naštěstí všechno v pořádku, a to bylo to hlavní!

 3. Jana napsal:

  Šmankote, to je teda pěkně chutný detox. Mi stačilo, když se mi při plavání v moři dostala do nosu nebo pusy slaná voda a bylo mi zle :/ Si můžu říct klika, že nějak extra problémy nemám, ťuk ťuk. Akorát věčnou pubertu, ale to je asi v rodině. 😀

 4. vita1980 napsal:

  takovouhle očistu bych asi nepřežil, snažím se jíst dostatek zeleniny a zatím víceméně vše OK. Takže toto chválabohu zatím podstoupit nemusím.

 5. polivkovamaruska napsal:

  Zatím jsem nic takového nezkusila a slanou vodu? Kdepak ani nápad.

 6. Radost napsal:

  Na očistu střev rozhodně doporučuji kolonoskopii.Je to na odborné bázi a hned vám provedou případně potřebný zákrok.Pije se voda s práškem z lékárny a funguje to úžasně. Není se čeho bát.

 7. Evik napsal:

  Do toho taky nejdu. Občas si koupim čistíci čas anebo vlastní bylinky. Slaná voda?!
  Určitě ne.

 8. Ivona napsal:

  Já mám to štěstí, že problémy tohoto typu nemám. Chodím každý den. Spořádám ale hodně ovoce a zeleniny, protože to miluju.

 9. lgku990 napsal:

  Provádět očistu těla pomocí slané vody, tak to dělat určitě nebudu, jsou jemnější a stejně účinné způsoby, jak svůj organismus vyčistit, už se zde o tom psalo, to mi připadá mnohem lidštější a jemnější.

 10. pavlina69 napsal:

  myslím že když bych pila slanou vodu tak to jde ze mne nejenom spodem ale i vrchem 🙂

 11. Rojak napsal:

  já myslím, že na očistu střev stačí úplně detoxikační kůra z několika druhů zeleninových šťáv a vyčistí vás to tak, že se budete divit.

 12. Odalv napsal:

  Detoxikácia nie je zlá, ale pokiaľ nemá človek nejaké zdravotné alebo iné problémy, tak nie je veľmi potrebné robiť nejaké radikálne kúry. Mne sa osvedčilo mať jeden deň v týždni, vždy v ten istý deň, pôstný deň, tzn. celý deň nič nejem a pijem len vodu alebo čaj.

 13. babka napsal:

  Já mám naopak s čínskou medicinou špatné zkušenosti. Dceři je 27 a má hodně akné. Rok chodila k čínskému doktorovi ale i když pila a stravovala se podle toho, co jí napsal nebo řekl, tak výsledek se v nejmenším nedostavil. A každá návštěva nebyla ani trochu levná. I když chápu, že v tomto případě je to “běh na dlouhé trati”, přeci jsem očekávala nějakou změnu. To ale neznamená, že tento způsob léčby zatracuji – zkrátka a dobře u dcery to nezabralo. 🙁

  1. babicka11 napsal:

   Ať zkusí vypít denně sklenici vody se dvěma lžičkami octa. Omezit cukry, hlavně čokoládu, jedině hořkou s vysokým podílem kakaa, jíst pravidelně mrkev nebo šťávu z ní, špenát, brokolici, citrony. Pít hodně čisté vody třeba s tím citronem. Nemýt obličej mýdlem, jen vodou a stačí opláchnout 2x denně a neutírat, jen ručníkem poklepat. A žádný stres, ten je nebezpečný na vše. Dcera kolegyně na to taky trpěla a dostala se z toho.

   1. babka napsal:

    Díky za radu – vyzkoušíme.

   2. matylda napsal:

    Babičko, mně voda s octem taky zabírá. Ráno si nachystám půl litru vody s jablečným octem (asi dvě polévkové lžíce, nevím přesně, jen to tam tak prostě chrstnu) a popíjím po snídani, dokud nevypiju. Ocet si dělám vlastní. I na různé vyrážky, neplechy na kůži a pod. mi ocet zabírá. myslím, že by to zabíralo i na akné. Kůži poťukávám či přetírám tamponkem namočeným v neředěné, octu.

 14. veruska napsal:

  Když jsem musela na kolonoskopii, tak to jsem vypláchla střeva od všeho.

 15. Plazmic napsal:

  Svatá pravda:))))))))))))), doktoři západní medicíny to je totální neštěstí, jednají s člověkem jako s dobytkem a cpou do něj prášky, které člověka dorazí a rozloží komplet celý organismus. Dle názvu Vaše metoda bude zjevně z hinduismu, zastávám víc budhismus což je víc než náboženství filozofie. Cvičím taichi a zdravotní složku či kung, víborná věc. Dále na to pročištění dobrá věc např z hare krishna i z toho budhismu je to podobné, pít vlažnou vodu s vymačkanou šťávou s citronu a rozmíchanou drtí z lněných semínek, to Vám vyčistí komplet střeva a zažívací trakt od všech jedů a nánosů, bakterií a hnilob z jedovatých jídel, léků a nápojů.

 16. Lejdynka napsal:

  Jejda, jejda, jenom pít bych asi nevydržela, není to něco jako půst?

 17. bobalka napsal:

  Detoxikace organismu je super, jen do očisty slanou vodou bych nešla. Každý má své metody. Mě úplně stačí, tak jednou za čtvrt roku jeden den pít jen vodu a bylinkové čaje, Je pravda, že se člověk cítí najednou jak znovuzrozený, lehký a s úplně jinou náladou.Díky za připomenutí, už jsem to dlouho nedělala. Budu muset v sobotu se do toho dát. 😀

  1. babicka11 napsal:

   bobalko – ono stačí jeden den v týdnu si “dát” jen ovocný den. Nejíst nic jiného, než třeba banán, pomeranč, jablko, hrušku, mandarinku, hroznové víno, broskev ….. – taky se budete cítit výborně a navíc – hubne se :-).

 18. babicka11 napsal:

  :-), naštěstí tento problém nemám. Naopak, když se napiji mléka, musím onu místnost navštívit vícekrát. Proto mléko nepiji a ani kafe, pokud vím, že někam půjdu… vypít tolik slané vody, tak strávím zbytek života víte kde… :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *