Den otců se slaví třetí neděli v červnu.

Tento den u nás slaví jen málokdo, a není ani zapsán v kalendáři. Dřív se tento svátek slavil na Josefa. Letos vychází na neděli 18. června.

Je na každém z nás, zda slavit nebo ne.
Tento den zaregistrují hlavně mladší ročníky, což je také dobře, neboť si vzpomenou na své tatínky, kteří pro ně udělali hodně. Sačí je obejmout a říct jim, že je máte rádi. A to netvrdím, že se to má jen tento den. Příležitostí je určitě víc.

Možnost, jak popřát svému tatínkovi za starostlivost a lásku, by měly hlavně děti využít jako poděkování třeba obrázkem či básničkou.

Určitě všechny táty potěší dětské ocenění za to, co pro své dítě dělá, co ho naučil. Nepohrdnou ani dobrou čokoládou.

Den otců slaví hodně států v Evropě, snad se i u nás dostane tento den více do povědomí.

Jeden dobrý otec totiž vydá za sto učitelů.
Veďte své děti k tomu, že je tu tatínek hlavně pro ně a ukažte jim cestu k blahopřání a příští rok si už vzpomenou samy.

Užijte pěkně tento den a uvědomte si, že nejen máma, ale i táta jsou tu vždy pro vás.

23 komentářů u „Taťka budu mít svátek, hurá bude oslava“

 1. devilscat napsal:

  u nás doma se tenhle svátek neslaví, ale třeba, až synoveček povyroste a bude chtít udělat radost tatínkovi… tak proč ne?! 🙂

 2. vita1980 napsal:

  jsem pro tento svátek, byť tedy jen neoficiálně, protože i otcové si jej zaslouží

 3. Jana napsal:

  Na tento svátek si ještě chvíli počkáme. Malej tyhle věci nějak ještě nevnímá, možná až bude ve školce. Není kam spěchat. 🙂

 4. Benula napsal:

  Můj otec byl dobrý tatínek,ale nikdy nás to nenapadlo slavit den otců,nebylo to zvykem.Slavili jsme svátky i narozeniny byli jsme rádi,že jsme všichni spolu.

 5. pskrob napsal:

  u nás se bohužel den otců nikdy neslavil

 6. babicka11 napsal:

  Nikolka taky už tátovi nakreslila obrázek plný srdíček …. :-), u Terezky ještě nevím, co to bude, prý to přiveze ukázat :-)…

  1. babicka11 napsal:

   Tak obrázek od Terezky jsem už viděla, nakreslila tátovi autobus 🙂 – jak jinak, že? haha….., dokonce i lidi (hlavy), jak tam sedí, jenom řidič chyběl…., ptám se, kde je řidič, a ona, že se šel ještě vyčůrat …. 🙂

 7. Kavon napsal:

  Moje deti na mňa pravidelne myslia a tento sviatok sa u nás oslavuje, aj keď v minulosti nebol oficiálny.

 8. Plazmic napsal:

  a to jsem ještě zapoměl dodat, že já mám 15tého svátek jako Vítek tak to vemu při jednom i jako rodič:)))))))))))))

  1. babicka11 napsal:

   Gratuluji k svátku, čím víc oslav, tím líp… :-), my to taky tak bereme, slavíme co se dá, to se “musí” :-). A když není co slavit, tak si dokážeme i něco vymyslet. Už jsme slavili i na mouchy, hhi ….

   1. radek napsal:

    připojuji se. Vše nej Víťo 😀

 9. Rojak napsal:

  Tyto svátky pro mě nic neznamenají, takže nic takového neslavíme.

 10. Radost napsal:

  Můj táta byl pro mě velkým vzorem, dodnes žiju pomocí jeho rad a zkušeností.Když jsme byli děti, dávali jsme si pusu každý den na dobrou noc.Bohužel už není mezi námi, ale v mém srdci stále žije.Myslím,že by o Den otců moc nestál.Lidé se mají k sobě hezky chovat pořád a nejen ve svátek,a to jakýkoliv.

 11. Ivona napsal:

  Já jsem pro. Ať se slaví. Protože ne každá maminka se chová ke svým dětem jak by měla. A je mnoho skvělých tátů, kteří chtě nechtě nahrazují oba rodiče a dělají to opravdu s láskou.

 12. Evik napsal:

  Myslím že otcům bylo líto že je den matek a oni nic nemaji takže za mě určitě pro. I ja svému otci něco koupím a dám mu pusinku. Taťkové jsou taky moc duležití!!!

 13. Odalv napsal:

  Je pekné myslieť aj na otcov. A určite netreba čakať len na tento sviatok.

 14. babka napsal:

  Nechávám to na dětech, zda si vzpomenou nebo ne. A pokud ne, tak svět se také nezboří. S mužem na oslavy nejsme, takže nám to ani nevadí.

 15. pavlina69 napsal:

  Tátu už také nemám, ale vzpomínám na něj často.21.6 už to bude 9 let co odešel navždy

 16. lgku990 napsal:

  Tak už máme MDD, MDŽ, MDM, MDO, ale uznávám tento svátek, otec je stejně důležitý pro výchovu, jako matka. To co pro nás rodiče udělali a stále dělají, si zaslouží veliký obdiv a veliký dík.

 17. Plazmic napsal:

  hezky on je taky den otců no to je něco a za chvíli den dědů a babiček a den brouků a aut a za chvíli nebudou dny v roce stačit a bude se to házet na mayský kalendář:)))))))))))))))))))))

 18. bobalka napsal:

  Pěkně napsané, u nás se svátek otců slaví. Začala s tím vnoučátka, snad proto, že prostřední vnučka žije jen se svým tátou u nás a já se toho hned chytla. Vždyť je pěkné připomenout tátům, že jsou moc důležití. Každý důvod je pěkný, když se tím projevuje láska a pro malou je táta ten nejdůležitější člověk na světě.

 19. veruska napsal:

  Je pravda, že den otců by se měl také slavit. Já už tatínka bohužel nemám, ani moje děti, ale vnučce řeknu, aby dala tatínkovi pusinku.

 20. matylda napsal:

  Ano, dobrý tatínek ( i maminka) jsou nejlepší vklady do života. Prostě rodina. Škoda, že se na tom shonu v životě na to často zapomíná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *