Čokoláda má mnoho podob

Ale jen ta pravá, kvalitní a zdravá se dá konzumovat bez výčitek.

Ptáte se, která to je? Pokud hledáte tu pravou, tak se raději moc nerozhlížejte v regálech supermarketů. Možná to budou chutné tyčinky, jelikož přece skoro všechno, co je nezdravé, je lákavé, ale aby dopomohly a přispěly k našemu zdraví, to ani omylem.

Kvalitní čokoláda s podílem kakaa nad 70 %

Je pravdou, že se o jejím účinku na zdraví vedlo mnoho diskuzí a ne všechny byly přínosné. Nicméně v dnešní době máme v této oblasti celkem jasno. Kvalitní čokoláda bez pochyb prospívá našemu zdraví a to po všech stránkách. I ti, co mají dietní omezení, se jí nemusí obávat. Jen není dobré sníst celou tabulku na posezení, vzhledem k vysoké energetické hodnotě.

Nejnovější studie ukázaly, že jí nemusíte obávat

Pokud si skutečně vyberete kvalitní zpracování čokolády, čokoládových bonbónů nebo dalších čokoládových produktů, tak se nemusíte obávat, že by vám to ublížilo. Právě naopak.

Čokoláda snižují riziko srdečních onemocnění, mrtvice, přináší potěšení a povzbuzení pro mozek a dokonce energii pro unavené tělo.

Čokoláda je dárek, který vždy potěší

Mnohdy tápeme nad tím, jaký dárek máme vybrat pro naše nejbližší, což skutečně je někdy velmi náročný úkol. Stejně tak jako vybrat správnou a milou pozornost, když chceme někoho mile překvapit. S kvalitní čokoládou rozhodně chybu neuděláte.

kakaové boby v tmavé čokoládě 70% v dárkové plechovceA o to více, když ji zakoupíte v dárkovém balení, které nese i trochu umění, například tvorbu slavného malíře Muchy.

Velmi působivě vypadá i plechovka kakaových bobů nebo jednotlivě zabalených kousků kvalitní španělské čokolády. Kdo dá přednost mandlím v čokoládě, tak také neudělá chybu, ale to ještě neozkoušel pravé kakaové boby máčené v 70% čokoládě.

Taková miniplechovka se vejde do kabelky nebo kapsy a je připravena jako záchrana pro dobití energie. Kakaové boby obsahují antioxidanty, vlákninu, minerály a další zdraví prospěšné látky.

 

Čokoláda, za kterou se nemusíte stydět

Kvalitní čokoládové produkty, zároveň trochu umění, praktické dárky a další výhody naleznete v obchodě Le Chocolat.

Především si zde lze vybrat nejen čokoládu podle chuti, sladkou nebo tmavou hořkou, ale i s přísadou ořechů nebo ovoce. Když si zboží objednáte přes e-shop, tak vás nemine milý dárek v podobě 100,-Kč slevy na první nákup.

Le Chocolat nabízí k výrobkům zlaté dárkové taštičky nebo zlatou krabičku, do které lze tento čokoládový poklad naskládat.

Originální kousky nejen potěší, ale zároveň poslouží i po zdravotní stránce.

5 komentářů u „Dárek, který spojí lahodnou čokoládu s uměním“

 1. pskrob napsal:

  taky mám rád čokoládu s vysokým obsahem kakaa

 2. Odalv napsal:

  Horká čokoláda s obsahom kakaa viac ako 70 % je naozaj zdraviu prospešná, ale musí to byť naozaj horká čokoláda bez akýchkoľvek iných prísad, tiež to nemôže byť mliečna čokoláda, ta nie je zdraviu prospešná.

 3. Rojak napsal:

  Je to síla co se dokáže napsat za fámy o tom jak je čokoláda nezdravá a kolik má kalorií, ale taková poctivá hořká čokoláda je lék a můžete si psát a mluvit co chcete.

 4. babicka11 napsal:

  jo, jo – jezme vyváženou stravu, v každé ruce jednu čokoládu. 🙂
  Čokoládu si občas vezmu, ale jen tu mléčnou, nemám ráda hořkou chuť, ani tmavá kakaová těsta, ani pařížský dort a špičku. Tady mají ale i tu mléčnou, tak nevím, nevím … zda se vydržím jen koukat. 🙂

 5. lgku990 napsal:

  Čokoládu, tu já mám rád, převážně hořkou a z vysokým obsahem kakaa, hned jsem dostal na ní chuť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *