Co je exfoliace pleti a proč si ji dopřát

Zajímá vás, co znamená exfoliace pleti a proč byste ji na vaší pokožce také měli praktikovat? Odpověď je vcelku jednoduchá. Protože ji chcete mít krásnou, rozzářenou, a dokonce i omlazenou.?

Exfoliace pleti je důležitá pro dobrý stav pokožky

Zjednodušeně řečeno, pomocí exfoliace odstraníte odumřelé kožní buňky. Jde vlastně o peeling. Mezi ženami je to hodně opomíjená a přitom vlastně důležitá metoda. Investujete do drahých krémů? Možná to děláte částečně zbytečně. Zůstává totiž otázkou, zda vaše pleť dokáže tyto krémy pořádně vstřebat. I s tímto problémem exfoliace pomůže. Krom toho, že po ní bude kůže v lepším stavu.

4 důvody, proč by se měla stát nedílnou součástí vaší péče o pleť

  • Zamezuje ucpávání pórů.
  • Zlepšuje proces tvorby nových buněk. Budete vypadat mnohem svěžeji a mladší.
  • Usnadňuje vstřebávání pleťových krémů a sér.
  • Zlepšuje nejen prokrvení kůže, ale snižuje tvorbu vrásek.

Pozornost věnovaná pokožce se vám vyplatí

Péče, kterou budete v budoucnosti věnovat pleti pomocí exfoliace, se vám v budoucnosti vrátí zpátky. Téměř každá žena si přece chce zachovat mladistvý vzhled a jasnou pleť po co nejdelší dobu. Samozřejmě ani peeling, neboli exfoliace, není všespasitelný. I když v mnohém hodně pomůže, a je dobré jej kombinovat se zdravým životním stylem. Třeba prospěšnými potravinami. Zajímá vás, konzumace kterých jídel svědčí vaší pokožce?

Jak provádět exfoliaci

  • Enzymatická exfoliace obsahuje přírodní enzymy, které mají blahodárné účinky a jsou často doporučované lidmi s citlivou, suchou nebo zralou pletí.
  • Mechanická exfoliace se provádí pomocí krému s gelovou konzistencí, ve kterém jsou částečky soli nebo kávy. Ten se roztírá po pokožce, tím se staré buňky mechanicky odstraní. Nemusíte jeho použití limitovat jen na obličej. Aplikujte jej na celém těle a dokonce i paty. Nahradit jej můžete také lufou, materiálem přímo z přírody. A víte, že si ji můžete dokonce vypěstovat i doma?
  • Chemická exfoliace ukazuje, že kyseliny nemusí být jen ke škodě. Pomocí různých kůži prospěšných kyselin jako jsou AHA, ABA kyseliny, kyselina hyaluronová nebo salicylová, odstraňuje nejen buňky, ale redukuje vrásky a celkově omlazuje pleť.

Odborná a profesionální exfoliace nabídne nejlepší výsledky

V případě, že se o pleť staráte doma, je dobré provádět ji jednou až dvakrát za týden. Nejefektivnějšího výsledku však dosáhnete, pokud sej svěříte do rukou profesionálů. Kliniky estetické medicíny mají co nabídnout. V jejich prostorách se chemická exfoliace svými výsledky vyrovnává i komplikovanějším zákrokům na omlazení.

Trápí vás akné, pigmentová skvrny nebo vrásky? To jsou další důvody, proč exfoliaci pleti podstoupit

Při profesionální exfoliaci jsou směsi prospěšných kyselin jsou namíchány tak, aby maximalizovaly svůj užitek a zlepšovaly stav kůže. Máte-li problémy s akné nebo jizvami po ní, zkuste vyzkoušet i tento způsob boje s nimi. Na léčbu i jizvy má totiž tato procedura velmi dobrý vliv.

I v případě, že vás trápí pigmentové skvrny nebo chcete vyhladit a omladit pleť, může být velmi nápomocná. Nemusí se jednat jen o obličej, ale lze provádět i na jiných částí těla. Například pokud se vám na rukou objevily takzvané „stařecké skvrny“ a uvažujete-li o jejich odstranění.

Exfoliace pleti je často součástí pokročilých metod péče o pleť

Chcete-li mít pleť krásnou, omlazenou či bez pigmentací, je tento druh peelingu součástí pokročilých neinvazivních metod zkrášlování pleti. Ta se stává mladší, vypnutější a jasnější.

V domácím prostředí takových to výsledků nikdy nedocílíte. Proto zkuste jednou za čas svěřit svou pleť do rukou zdravotnických odborníků na klinikách. Za ten výsledek i pocit to stojí.

Jak jste na tom s péčí o pleť vy? Máte nějaké speciální domácí recepty, na které nedáte dopustit?

Zdroj náhledového obrázku:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *