Diskuzní forum a vaše výdělky.

Od 1.11. jede naplno diskuzní forum chcemevic.cz a někdo z “místních” uživatelů magazínu se zapojil, komentuje, přidává témata a všímá si. Baví se, je v nějaké komunitě lidí, kteří si možná rozumí.

Vydělává další body navíc tím, že se baví, občas někomu poradí, někdy dostane odpověď on sám.

Admin se někdy podívá na různé aktivity, napíše, upozorní na chybu, ale jinak zatím nezasahuje. Před nějakou dobou ale zasáhl – líbilo se mu téma, tak dal nabídku a ta se ujala.

Přidělil 200 bodů za článek, aktivitu a zapojení a plusové body.

Pobavil jsem se – dokonce jsem se v některých situacích viděl 😀

Když jedeme nakupovat, děda je nervózní jak sáňky v létě a nijak se s tím netají, prostě nerad někde čeká, i kdyby to mělo trvat jen chvíli. Horší je, že je mlha, že i mouchy chodí pěšky. Snažila jsem se ho několikrát příjemně naladit. ale je s ním  domluva jak s tatarem.

Dojedeme před obchod, nenajde hned místo na zaparkování, tak nadává jak dlaždič a když při pohledu na parkoviště zjistí, že je zde mraky aut má hlavu jako pátrací balon. Já bych se tak ráda zasmála, ale to nejde, protože je hned oheň na střeše, že si vymyslím nákup, když jsou zrovna akce a mají zeleninu a zelí.

Najde místo, zaparkuje a je důležitý jak papír od sekaný, jak se mu to povedlo. Bere si svůj vozík, drží ho jako prase cvičky a zamíří do uličky, kde je pivo. Mě vyčítá, že mi všechno dlouho trvá, ale sám čučí do polic a neví, že v tom lítá jako papír v tunelu.
Raduje se, když najde to, co hledá. Potom je důležitej, jak žížala na dálnici. Mezitím už mám plný vozík nákupu, co potřebujeme a jedu ke kase.

On jede taky se svým vozíkem a nese se jak stovka do záložny . Ale ouha, u pokladen je fronta delší než automat s hašlerkami v domově důchodců a on je zas otrávenej jako hadí zub.
Tak tam stojí jak necky na půdě a je vytočenej jako vývrtka. Konečně jsme na řadě a on je šťastnej jako blecha.

Cestou k autu prohlašuje, jak byl statečný, podle mě je důležitý jak papír od sekaný. Nákup má za sebou, tak má řečí jako holič v sobotu a že je zase uchozenej jako šumavskej pošťák.

To, že já jsem urvaná jak jetel a utahaná jak šňůrky od Hurvínka, tak je mi to platný, jak parník na horách, to on nevidí, bere to jak běžnou věc.

Jedeme domů a já mu říkám:  “tak jeď, jedeš jako s hnojem”, a on my hned odpoví: “co jsem naložil, tak vezu”. Prý je provoz jak na Václaváku tak dodržuje předpisy.

Protože si koupil v akci dva kastle piv, nezapomene se zmínit, že je žíznivej jak saharskej písek a doma mě honí jak nadmutou kozu, že po tak vysilujícím nákupu má hlad jako herec.
Vybalování nákupu raději nechám a hned spěchám udělat něco k večeři. Myslím, že by snědl i hřebíky. Ale to jsem si naběhla, jak bába na hrábě a přitom se mě to kuře pěkně vypeklo do zalatova.

Začne se ládovat, jako když 14 dní nejedl, a kouká jak vyvoraná myš. Prý je to kuře nedopečený, haha, že mu prý ještě zobe rýži z talíře.

No jo, je zase chytrej jako rádio ve 4 hodiny ráno. Taky toho mám za celý den dost a jsem vyřízená jako žádost, brzo usnu, jako když mě do vody hodí.
Můj miláček je nepříjemnej jako mráz za nehtama, ale co, i když kouká, jako když mu nadloube, stejně ho obdivuju, že se mnou absolvuje ty hrozné nákupy.

Vrhám se na umývání nádobí a on mezitím zmizí jak rumová bábovka na setkání anonymních alkoholiků. Vrací se brzo z pokoje a je tajemnej jak excel.
Leze to z něj jako z chlupatý deky, culí se jak prasklý párek a sděluje, jaké měl se mnou krásné odpoledne, že se má se mnou jako prase v žitě. Bodejť ne, vysosl dvě piva stejně rychle jak motýl pyl z kopretiny.

Spokojen, že má „výlet“ za sebou, zívá, jak kdyby dělal míru na knedlíky a hned usíná  jako špalek.
Také mám radost, jak jsme to opět spolu krásně zvládli, lepší než padnout na vidle.

Není nad to být šťastně vdaná 40 let. Ale určitě vím, proč to tak je. Svatbu jsme měli 6. prosince – já si brala čerta a on anděla.

Co vy, nechcete se taky zapojit do diskuzního fóra, kde si obsah tvoříte sami?

19 komentářů u „Článek plný zažitých hlášek“

 1. devilscat napsal:

  krásný článek, moc jsem se u něj pobavila. když to tak člověk vezme, tyhle obraty jsou vlastně v běžném životě normální. ale vidět jich tolik pohromadě při jednom vyprávění – super! 🙂

 2. Vegan napsal:

  Hlášky známé, některé již skutečně zažité. Tajemnej jak excel, to docela sedí :o) Děkuji za pobavení. Na fórum se ráda přijdu podívat. Zatím tvořte, aby stálo za to.

 3. Ryba napsal:

  Hlášky jako papír od sekaný jsou dobré a velmi úsměvné. V článku je těch přirovnáních moc a místy se mi ten děj špatně četl. Ta jejich četnost působí rušivě, ale dobře to maskuje nevýrazný příběh. Takže to beru. Pokud je na té diskuzi takto veselo, to se tam budu muset opět podívat.

 4. babka napsal:

  Krása, paráda, super!!! Obdivuji každého, kdo to dokáže napsat nejen srozumitelně ale i vtipně a nezvykle. Ráda používám přirovnání, když jsem s vnoučaty a často mne nejen pobaví, když mi nabízejí svou teorii, jak to vzniklo, ale i já si provětrám mozkové závity při jejich vysvětlování. 🙂

  1. babicka11 napsal:

   Jo, mozkové závity pracují naplno, když máme najít odpověď na jejich věčné “proč?” – a proč je mlha? a proč je tráva zelená? a proč jedeme doleva? proč padá listí? proč máš vlasy jako já? proč je tma? atd. …. dnes tu napadl sníh – a proč je sníh bílý?

 5. vita1980 napsal:

  velmi povedený příspěvek, opravdu mně pobavil. Více takových, je to zábavné a pokud na to má autor vlohy ani to nestojí moc úsilí, takový článek vytvořit.

 6. Odalv napsal:

  Dobrý článok na pobavenie.

 7. blondynka napsal:

  Velmi se mi líbí, diskuzní forum CHCEME VIC
  můžeme si tam psát co chceme, zážitky, úvahy, atd.
  Ostatní k tomu napíší svůj názor,
  I když ty lidé fakt neznám,o to víc se jim mohu svěřit,
  jako své nejlepší kámošce
  ony mi s jejich zkušenostmi poradí.
  V jejich článcích jim zase pomohu já.
  Doporučuji, zajděte se podívat na toto forum.

 8. Evik napsal:

  Super!!!

 9. Jana napsal:

  Heh při večeru pobavilo, děkuji 🙂

 10. Benula napsal:

  Krásný obrázek manželského vztahu, jen nevím jestli se dotyčná chlubí anebo si ulevuje.

 11. Rojak napsal:

  Přirovnání na nějaké situace jsou dobrá. Já si ale žádné dlouho nezapamatuji.

 12. pavlina69 napsal:

  Krásné,tak ” nedělej Zagorku ” a hned napiš další 🙂

 13. Ivona napsal:

  Paráda. Čeština je prostě bohatý jazyk a my jsme národ vtipálků. Když jsem to četla, honily se mi hlavou další přirovnání. Tady u nás se říká, že je důležitý jak saně v létě.

 14. bobalka napsal:

  Pěkný článek, fajn jsem se pobavila . Je to jako někdy u nás, a to jsme spolu jen 34 let. Ale ti chlapi jsou na nakupováni asi všichni stejní. Jednou mě manžel pěkně vypekl. Jeli jsme taky nakupovat velký nákup a v obchodě měly zrovna v akci velký persil, moje první cesta vedla hned k regálu s persilem, a když jsem ho naložila, Manžel se zeptal “Kam teď?” Já odpověděla “Kam chceš”, no to jsem tomu dala, než jsem se nadála, byli jsme u pokladny a platili. Na velký nákup jsem si zajela raději druhý den sama.

 15. veruska napsal:

  No to je krásný!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fakt nádherný, moc jsem se pobavila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. anddy napsal:

  moc pěkně napsané, pobavila jsem se…jako bych viděla naše nákupy…:)) akorát můj milláček ještě stráví delší čas v elektronice… jinak dost těhle přirovnání znám, některé slyším poprvé…

 17. blaju napsal:

  velice pěkný článek a hodně pobavil, budu vzpomínat na další přirovnání, nějaké jsem už napsala na diskuzní forum

 18. matylda napsal:

  🙂 🙂 Přirovnání mám ráda, a často je i používám, ale zrovna mne žádné nenapadá. Mám hlavu prázdnou, jak vymetenou 😮

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *