Chcete ušetřit za energie? Zkuste změnit dodavatele

Rad, jak ušetřit za energie existuje celá spousta

Dozvíte se například o efektivním větrání, že je dobré místnost nepřetápět, že máme zhasínat a podobně. Podstatným bodem je ale i výběr správného a hlavně levného dodavatele energií. V článku najdete praktický návod, jak na to, když chcete uspořit několik stovek, ale třeba i tisíců.

Levnější elektřina

Sazby za elektrickou energii nejsou u všech poskytovatelů stejné. Někdo nabízí elektřinu dráž a jiný zase levněji. Záleží jenom na tom, u koho si sjednáte smlouvu. Dobré je nebát se změny a poohlédnout se, kde je zrovna levná elektřina. Ceny se neustále mění, takže se klidně může stát, že po jednom bezproblémovém vyúčtování vám najednou přijde jedno, které tak úplně v pohodě není a cena je najednou výše. Právě to je ideální chvíle pro změnu dodavatele.

Podobně to funguje i s plynem

Stejně jako v případě elektřiny také u odběru plynu se můžete rozhodnout, komu a kolik zaplatíte. Distributorů je více a někdy nabízí zbytečně vysoké ceny, protože spoléhají, že se nepustíte do hledání alternativ. Sjednání nové smlouvy za levný plyn u jiné společnosti sice stojí trochu času, ale vaše námaha se vám vrátí v podobě uspořených peněz.

Prohlédněte si ceníky a vyberte si, co pro vás bude nejlepší

Jestli chcete zjistit nejlepší cenu za energie, musíte se podívat do ceníků jednotlivých společností. Zjistěte si, jací distributoři jsou ve vašem kraji k dispozici a z této nabídky zvolte nejlepší poměr ceny a výkonu. Záleží i na tom, zda chcete běžný tarif pro domácnost, nebo potřebujete dodávku elektrické energie a plynu pro celou firmu či výrobnu. Pokud máte specifický případ, nebojte se zeptat na konkrétní kalkulaci, jak by to mohlo vypadat ve vašem případě. Více informací najdete například na https://www.epet.cz/.

7 komentářů: „Chcete ušetřit za energie? Zkuste změnit dodavatele

 • 15.11.2018 (13:19)
  Permalink

  Přiznám se že tohle nějak neřeším. Momentálně už nekolik let mám přeplatky takže mě to nějak nenutí pokukovat po konkurenci. A přes telefon nic takoveho vyřidit nehodlam. Jak občas volaji a lakají.

  Reagovat
 • 3.11.2018 (11:02)
  Permalink

  Občas také pokukuji jinam a srovnávám, v minulosti jsem kvůli tomu dodavatele měnila. Ale teď jsem zatím spokojená

  Reagovat
 • 3.11.2018 (5:35)
  Permalink

  Já jsem u svého dodavatele už nějaký ten rok, zatím spokojenost, koukám občas na porovnání jiných dodavatelů, ale ty odchylky mého dodavatele a jiných, není důvod ke změně, aspoň zatím.

  Reagovat
 • 31.10.2018 (23:59)
  Permalink

  Dodávateľa el. energie som vymenil už dosť dávno cca. pred 10 rokmi a môžem povedať, že ročne sa na tom ušetrí celkom dosť peňazí, hlavne pokiaľ elektrinou kúrite.

  Reagovat
 • 31.10.2018 (13:21)
  Permalink

  Na zmene dodávateľa energie sa dá naozaj dosť veľa ušetriť. Hlavne keď vymeníte štandardného dodávateľa za alternatívneho.

  Reagovat
 • 31.10.2018 (10:56)
  Permalink

  Máme změněného dodavatele a zatím jsme s ním spokojeni.

  Reagovat
 • 30.10.2018 (20:32)
  Permalink

  Jsem x let u jediné společnosti a tam taky zůstanu. Nejsem z těch, co přebíhají jinam z důvodu, že je to tam zrovna levnější.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *