Chcete ušetřit za energie? Zkuste změnit dodavatele

Rad, jak ušetřit za energie existuje celá spousta

Dozvíte se například o efektivním větrání, že je dobré místnost nepřetápět, že máme zhasínat a podobně. Podstatným bodem je ale i výběr správného a hlavně levného dodavatele energií. V článku najdete praktický návod, jak na to, když chcete uspořit několik stovek, ale třeba i tisíců.

Levnější elektřina

Sazby za elektrickou energii nejsou u všech poskytovatelů stejné. Někdo nabízí elektřinu dráž a jiný zase levněji. Záleží jenom na tom, u koho si sjednáte smlouvu. Dobré je nebát se změny a poohlédnout se, kde je zrovna levná elektřina. Ceny se neustále mění, takže se klidně může stát, že po jednom bezproblémovém vyúčtování vám najednou přijde jedno, které tak úplně v pohodě není a cena je najednou výše. Právě to je ideální chvíle pro změnu dodavatele.

Podobně to funguje i s plynem

Stejně jako v případě elektřiny také u odběru plynu se můžete rozhodnout, komu a kolik zaplatíte. Distributorů je více a někdy nabízí zbytečně vysoké ceny, protože spoléhají, že se nepustíte do hledání alternativ. Sjednání nové smlouvy za levný plyn u jiné společnosti sice stojí trochu času, ale vaše námaha se vám vrátí v podobě uspořených peněz.

Prohlédněte si ceníky a vyberte si, co pro vás bude nejlepší

Jestli chcete zjistit nejlepší cenu za energie, musíte se podívat do ceníků jednotlivých společností. Zjistěte si, jací distributoři jsou ve vašem kraji k dispozici a z této nabídky zvolte nejlepší poměr ceny a výkonu. Záleží i na tom, zda chcete běžný tarif pro domácnost, nebo potřebujete dodávku elektrické energie a plynu pro celou firmu či výrobnu. Pokud máte specifický případ, nebojte se zeptat na konkrétní kalkulaci, jak by to mohlo vypadat ve vašem případě. Více informací najdete například na https://www.epet.cz/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 115 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů

  1. Přiznám se že tohle nějak neřeším. Momentálně už nekolik let mám přeplatky takže mě to nějak nenutí pokukovat po konkurenci. A přes telefon nic takoveho vyřidit nehodlam. Jak občas volaji a lakají.

  2. Občas také pokukuji jinam a srovnávám, v minulosti jsem kvůli tomu dodavatele měnila. Ale teď jsem zatím spokojená

  3. Já jsem u svého dodavatele už nějaký ten rok, zatím spokojenost, koukám občas na porovnání jiných dodavatelů, ale ty odchylky mého dodavatele a jiných, není důvod ke změně, aspoň zatím.

  4. Dodávateľa el. energie som vymenil už dosť dávno cca. pred 10 rokmi a môžem povedať, že ročne sa na tom ušetrí celkom dosť peňazí, hlavne pokiaľ elektrinou kúrite.

  5. Na zmene dodávateľa energie sa dá naozaj dosť veľa ušetriť. Hlavne keď vymeníte štandardného dodávateľa za alternatívneho.

  6. Máme změněného dodavatele a zatím jsme s ním spokojeni.

  7. Jsem x let u jediné společnosti a tam taky zůstanu. Nejsem z těch, co přebíhají jinam z důvodu, že je to tam zrovna levnější.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *