Chcete rozvíjet svůj byznys? CzechInvest vám pomůže

Malí a střední podnikatelé často zvažují vstup na zahraniční trhy. Vidina zisku z expanze je velmi lákavá, na druhou stranu ale existují značná rizika spojená se ztrátou kapitálu v případě neúspěchu. Program CzechAccelerator pomůže podnikatelům rizika eliminovat.

Již 23. října byla vyhlášena druhá výzva programu CzechAccelerator, která umožňuje podnikatelům zúčastnit se tříměsíčního programu v destinacích jako je Silicon Valley, New York, Singapur či Londýn. Nabízí se tak jedinečná šance pro případné zájemce, kteří chtějí své podnikání rozšířit.

Program kryje až 100 % výdajů

Největší výhodou programu je bezesporu štědrost vůči nákladům, které takový tříměsíční pobyt v zahraničí obnáší. Kryté jsou například výdaje na pronájem kancelářských prostor (100 %), mentoring a poradenství (85 %), workshopy (75 %) či letenky (75 %). Další výdaje mohou být kryty s nižší mírou spoluúčasti.

Kdo se může účastnit

Hlavní cílovou skupinou projektu jsou podniky s maximálně 50 zaměstnanci a stářím 1-7 let. Musí mít sídlo a provozovnu mimo region hlavního města Prahy, statut právnické osoby a potenciál k úspěšné komercionalizaci produktu v cílové destinaci. Podmínkou je rovněž inovativnost nabízeného produktu či služby.

Podniky, které tyto podmínky splní, se mohou kromě dotace těšit také na poradenské služby na ochranu duševního vlastnictví, networking a možnost získání zpětné vazby, zvýšení všeobecné známosti, konkurenceschopnosti a případnou možnost navázat obchodní kontakty.

Termíny jsou těsné

Stejně jako u všech investičních akcí či dotací EU je třeba i v případě tohoto programu pohlídat termín příjmu žádosti. Ten je stanoven od 23. 11. 2017 do 30. 11. 2017 s předpokládanou realizací pobytu v termínu od 16. 4. 2018 do 13. 7. 2018.

Pokud jste termín nestihli a máte o program či možnost získání jiné dotace zájem, můžete se obrátit na specializovanou společnosti MIDA Consulting.

Její specialisté za vás pohlídají veškeré termíny a pomohou vám vypracovat úspěšnou žádost pro získání dotace EU či jiné formy podpory pro vaše podnikání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů

 1. Škoda, že jsem už starší, já bych do toho šla.

 2. myslím, že je to fajn pro středně velké podniky, co se týká počtu zaměstnanců… menší firmičky holt mají smůlu pořád… 🙁

 3. Jó, toto není moje parketa, na to moje hlava bohužel není, já akorát můžu popřát jiným hodně zdaru při tomto způsobu podnikání.

 4. nic pro me ale mensi podnikatele to urcite oceni =)

 5. Muže se to už také netýká, podniká déle než 7 let. A ani nevím, zda je to opravdu tak výhodné. Jsem v tomto ohledu skeptik – za vším hledám nějaký háček, protože jak se říká – ani kuře zadarmo nehrabe.

 6. Dobrá nabídka pro malé podnikatele.

 7. Pre malých podnikateľov to vyzerá byť zaujímavá ponuka, snáď to niekomu pomôže.

 8. To už není pro mě, když jsem podnikala já, o nějakých dotacích jsem vůbec nevěděla. Určitě je to dobrá pomoc, naše poctivé české ručičky umí vyrábět výrobky, o které by mohl být zájem v cizině.

 9. Dobrá myšlenka, akorát není v čem podnikat nebo o ničem nevím, takže pro mě je to bezpředmětné.

 10. Vypadá to dobře … Ale jsem ráda, že nic z toho se mne už netýká. Ale takhle kdyby se našel ještě nějaký sponzor….. 🙂

 11. Pro podnikání už nemám věk ani odvahu. Kdo se do toho pustí, držím palce. Není to jednoduché.

 12. Myslím si, že by to mohlo někomu pomoct, ale já určitě mezi ně nepatřím, do podnikání jsem se pustil jen jednou a moc to nedopadlo

 13. Nie je to zlé, určite to niekto využije.

 14. Pomoc malým podnikatelům je fajn.. Jen si říkám, že pořád častěji českým firmám pomáhají zahraniční investoři apod a český stát svoje vlastní lidi – podnikatele tak nějak pomalu, ale jistě likviduje. 🙁 Ale to se asi zdá jen mně..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *