Brusle Bauer

Líbí se vám představa, že z vašeho malého syna bude jednou uznávaný sportovec, konkrétně hokejista? Pak zapomeňte na to, že jen nadšení bude k hvězdné kariéře stačit. Kvalitní a pravidelný trénink spolu s perfektní výbavou je základ.

Program „Pojď hrát hokej“ a akce „Týden hokeje“

Slyšeli jste už o programu hokejových klubů podporujícího nábor nových hráčů hokeje pod záštitou Českého svazu ledního hokeje? Za dva roky přilákal skoro 16 000 dětí. Je určen především pro malé nadšence od 4 do 10 let, přičemž děti i rodiče získají cenné informace o průběhu tréninků, náročnosti sportu i nezbytně nutné základní výbavě. K dalším akcím patří i „Týden hokeje“. Probíhá dvakrát ročně. Děti ve věku 4 až 8 let mají možnost zdarma si vyzkoušet výstroj a bruslení po ledu. Navíc při registraci do Českého svazu ledního hokeje získají peněžní poukaz na nákup hokejového vybavení.

Co teda patří do základní výbavy?

Samozřejmě brusle. Je dobré rozlišovat brusle pro brankáře a ostatní hráče. Nicméně v začátcích bude stačit, pořídíte-li svému dítěti brusle, které budou pevně, zároveň pohodlně obepínat jeho nohy. Optimálně zvolená velikost je rozhodující. Vybírat lze nejen podle délky stélky, nýbrž i dle šířky brusle. Použitý materiál by měl být prodyšný, aby se nohy nadměrně nepotily. Nože pak dostatečně kvalitní. Musí odolat korozi a zvládnut opakované broušení.

Hokejka se v současné době vyrábí pro praváky i leváky. Optimálně zahnutá spodní část umožňuje snadnější manipulaci s pukem. Její délka se odvíjí od výšky hráče. Trochu odlišné jsou hokejky pro brankáře. Předně mají zesílenou spodní část kvůli efektivnějšímu chytání puku. K vlastnostem těchto hokejek patří i to, že jsou vyráběny z obzvlášť pevných materiálů, zvládnou tudíž i agresivnější hru.

Váš malý hokejista bude potřebovat i helmu, rukavice, nákrčník, chránič ramen, chránič loktů a kolen. Samozřejmostí je suspenzor.

Mrkněte na web Bauer. V široké nabídce sportovního vybavení najdete vše, co pomůže vašemu synovi stát se hokejistou.

4 komentáře u „Chcete-li mít ze syna hokejistu, jen s bruslemi a hokejkou si nevystačíte“

 1. Rojak napsal:

  Hokej je velice náročný sport nejen co se výbavy týče, ale hlavně přípravy a času do něj vložené.

 2. matylda napsal:

  Souhlasím s babičkou – i s nadpisem článku – nestačí jen hokejová výbava. Nutné je to, aby rodiče či prarodiče měli čas. Na tom snad záleží ještě víc, než na penězích.

 3. Evik napsal:

  Náš syn má momentálně 3 měsíce takže na koníčky máme ještě čas.

 4. babicka11 napsal:

  Máme dva juniory hokejisty v rodině, tak vím, co to obnáší – 3-4x týdně je vozí na tréninky, pak na soustředění … a výbava? To aby měli zvláštní příjem! Opravdu to není levná záležitost, ale kluky to baví a mají výsledky…. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *