Cestujte s Hamiczech, českou travel influencerkou a blogerkou

HAMICZECH – na sociálních sítích známá jako travel blogger a travel influencer. Moje přezdívka je zkratkou mého skutečného jména a mé země (Češi se jistě dovtípí :). Ve svém reálném životě jsem obchodník.

Už jako malá jsem pořád s něčím kšeftovala, takže moje budoucí povolání bylo docela jasné. Dokonce jsem na základce vymyslela něco jako stírací losy, z čehož byl pak docela průšvih, protože „hazard“ na základní škole byl vrcholem drzosti 🙂 Jen jsem si to nějak špatně spočítala a nic jsem nevydělala, měla jsem v matice dávat větší pozor. Podnikatelský duch se ale nezapřel a od 20 let mám vlastní firmu. Dnes už počítám o něco lépe 🙂

Díky mému ekonomické vzdělání jsem nejprve pracovala jako konzultant v jiných firmách. Pak jsem se pustila pořádně do studia angličtiny na jazykové škole, a protože se mi nějak nechtělo vracet na plno do práce, přihlásila jsem se ještě na vysokou školu, na kterou jsem nikdy nechtěla jít, ale nakonec to bylo super, to jsou pořád samé večírky, potkáte nové skvělé kamarády na celý život, a občas se teda musíte i učit, ale stálo to za to. Vystudovala jsem Geovědní a montánní turismus na VŠB – Technické univerzitě v Ostravě, na Hornicko-geologické fakultě a zakončila jsem studium geologií. I když je to nesmírně zajímavý obor, díky němuž jsem poznala krásy naší planety i ČR, věděla jsem, že se i po dostudování budu věnovat obchodu. Hornickým tradicím však zůstávám věrná dodnes, v mých příspěvcích na sociálních sítích mě občas můžete vidět v hornické uniformě na nějaké hornické slávě. Jako správný student HGF jsem si skočila přes kůži a byla jsem přijata do cechu hornického. A stále tzv. Šachťáky navštěvuji a potkávám se se svými přáteli ze školy, a zároveň poznávám nové.

terasa

Sociální sítě, konkrétně Facebook, jsem nejprve používala pouze soukromě. Pak všichni mluvili o nějakém Instáči. Nechápala jsem, co to je. Na co další síť? Ale je třeba jít s dobou. Účet jsem si tedy založila také na konci roku 2019 a jeho zaměření bylo jasné od počátku. Vaření mě fakt nebaví, make-up na sebe před kamerou patlat nebudu, ještě bych plno lidí vyděsila, ani mě nebaví každý měsíc kupovat nové oblečení a vymýšlet outfity. Ale mým velkým koníčkem je cestování, takže budu mít cestovatelský účet. A první lidé mě začali sledovat. Pak jich bylo víc a víc. A pak mě to chytlo! Kde jinde si zvedat sebevědomí než na Instagramu, kde vám lidé píší hezké komentáře, lajkují vaše fotky a oceňují vaši snahu. Naštěstí zatím moc haterů nemám, ne že teď začnete!! :))

A tak jsem se rozhodla z toho udělat další byznys. Začala jsem investovat čas a peníze do svého účtu, protože nejsem slavná osobnost, tak jak by mě lidé měli znát a proč by mě někdo hledal. A po třech letech dřiny se to konečně začalo vyplácet. Začala jsem navazovat spolupráce zejména v oblasti cestování (zabývám se propagacemi hotelů) nebo spolupracuji s módními značkami, které jsou mi blízké. Rozhodně neakceptuji každou spolupráci, propagace kosmetiky, doplňků stravy nebo investování není nic pro mě.

Blog jsem si založila v roce 2021. Na Instagramu si každý prohlíží fotky a reely, ale málokdo čte, co je u nich napsáno. Protože mě sledují lidé z celého světa, píšu jej v našem českém jazyce, ale i v angličtině. Proč to dělat jednoduše že. A blog stojí opravdu hodně času, zvláště když musíte ještě normálně pracovat.

Na mém blogu www.hamiczech.tips najdete podrobné informace o místech, která jsem navštívila, recenze hotelů (zejména vyšší kategorie nebo hotelů, které jsou něčím zajímavé) a tipy na dobré restaurace. V roce 2022 jsem přidala i kategorii Hamiczech testuje, kde píšu o věcech, které jsem měla možnost vyzkoušet a které mě natolik oslovily, že je ráda doporučím dále.

No a to je celý příběh. Pokud chcete být v něčem úspěšní, musíte to milovat a věnovat se tomu naplno, bez práce nejsou koláče. Vytrvejte, a i když vás 100x odmítnou, jednou to vyjde, nebojte. Úspěch se dříve nebo později dostaví, držím palce všem začínajícím!

Cestování zdar!

Hamiczech

KONTAKTY

Instagram: @hamiczech

https://www.instagram.com/hamiczech/

Facebook: @hamiczech.tips

https://www.facebook.com/hamiczech.tips

Youtube: @hamiczech

https://www.youtube.com/channel/UC38kRwlNLABASSGA6wWZKhg

Travel blog:

http://www.hamiczech.tips/

Zdroj obrázků: Hamiczech

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *