Přibývá lidí, kterým se sen o vlastním bydlení rozplývá jako pára nad hrncem. Osobně se jich dotýká krize, do které upadají reality v hlavním městě. Lidé prostě na drahé byty nemají. A na hypotéku nedosáhnou. I z této šlamastiky ale vede cesta ven.

Mezi jednou z nejdůležitějších deviz současné doby se ukazuje vlastní bydlení. Obzvláště v Praze a dalších velkých městech, kde ceny nemovitostí šplhají k neúnosným cifrám. Není se tedy čemu divit, že zájem o koupi bytu v hlavním městě trochu ochladl. A zvýšil se zájem o pronájmy. Spolu s jejich cenou samozřejmě. To je jako z bláta do louže, nemyslíte?

Chraňte si své soukromí

Největší zájem je z tohoto důvodu o malé byty včetně těch nejmenších o rozloze okolo 50 m². Cena se samozřejmě snižuje rozlohou a vzdáleností od centra. Více než dvoučlennou rodinu do takového bytu ale nevtěsnáte. A pokud ano, tak za jakou cenu? Naprosté ztráty soukromí, které se dnes cení nad zlato.

 

Kde složit hlavu? Mimo Prahu

Bydlet se ale někde musí, a u rodičů na doživotí zůstat nemůžete. Kde tedy složit hlavu, když máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou? Ono však nemusíte být ani úplnými nuzáky, abyste kritickým okem zhodnotili, že určitá cena za vlastní bydlení je nad vaše síly. S existenčními problémy se dnes potýkají i plně zaměstnané rodiny.

Ostrava, Opava a Rakovník

Jedním z řešení je poohlédnout se v nějakém z realitního hlediska přívětivějším regionu. Ten najdete například na severní Moravě. Pod odkazem byty na prodej Ostrava-Poruba najdete byty v cenových relacích nepřesahujících ani jednoho milionu korun. Zajímavé ceny na vás čekají i na Rakovnicku. Klikněte na odkaz pronájem bytů Rakovník, a narazíte tam na bytové jednotky za necelých osm tisíc měsíčně. Ještě levněji je na Opavsku. Třípokojový byt tu můžete mít za 5 500 korun měsíčně. Přesvědčte se na odkazu pronájem bytu 3+1 Opava.

Nízkoenergetický dům u prahy za necelé 4 miliony korun!

Nesplnitelný ovšem nemusí být ani sen o vlastním domě. V několika regionech na vás čekají cenové dostupné nízkoenergetické domy na klíč. V Mníšku pod Brdy na Praze – západ vás krásný nízkoenergetický dům čeká za necelé čtyři miliony korun!

Mnohem lepší než desetinásobně dražší byt v centru Prahy, že?

 

3 komentáře u „Bydlet nemusíte jen v Praze“

  1. babicka11 napsal:

    Ceny bytů stále stoupají, až je to neúnosné. Dcery byt například stál něco přes dva mil. Kč za 3+kk se zahradou v přízemí a nad nimi se nyní prodává byt 50 m2 za 4 mil. Kč! Je to strašně malé a předražené. Je to asi 20 km od Prahy. Čím blíž ku Praze, tím dražší…..

  2. Rojak napsal:

    Bydlím kousek od Opavy a jsem tady spokojený. Do Prahy odkud pocházím už bych se vracet nechtěl.

  3. lgku990 napsal:

    Z těchto nabídek bych bral asi Opavu, ne že je z nabídky nejlevnější, ale je to pěkné město, párkrát jsem tam už tam byl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *