Budu mít svátek, hurá bude oslava

Den otců bude co nevidět, oslavuje se třetí neděli v červnu a letos vychází na neděli 18. června.

Tento den u nás slaví jen málokdo, a není ani zapsán v kalendáři. Dřív se tento svátek slavil na Josefa.

Je na každém z nás, zda slavit nebo ne.
Spíše ale tento den zaregistrují mladší ročníky, což je také dobře, neboť si vzpomenou na svoje tatínky, kteř pro ně udělali nejvíc. Ono úplně postačí je obejmout a říct jim, že je máte rádi. A to netvrdím, že se to má jen tento den. Příležitostí je určitě víc.

Možnost, jak popřát svému tatínkovi za starostlivost a lásku, by měly hlavně děti využít jako poděkování třeba obrázkem či básničkou.

Určitě všechny táty potěší dětské ocenění za to, co pro své dítě dělá, co ho naučil. Jistě nepohrdnou dobrou čokoládou nebo lahví vína.

Den otců slaví hodně států v Evropě, tak snad se i u nás stane tento den více v povědomí.

Jeden dobrý otec totiž vydá za sto učitelů.
Tak veďte své děti k tomu, že je tu tatínek hlavně pro ně a ukažte jim cestu k blahopřání a příští rok si už vzpomenou samy.

Proto si užijte pěkně tento den a uvědomte si, že nejen máma, ale i táta jsou tu vždy pro vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

23 komentářů

 1. u nás doma se tenhle svátek neslaví, ale třeba, až synoveček povyroste a bude chtít udělat radost tatínkovi… tak proč ne?! 🙂

 2. jsem pro tento svátek, byť tedy jen neoficiálně, protože i otcové si jej zaslouží

 3. Na tento svátek si ještě chvíli počkáme. Malej tyhle věci nějak ještě nevnímá, možná až bude ve školce. Není kam spěchat. 🙂

 4. Můj otec byl dobrý tatínek,ale nikdy nás to nenapadlo slavit den otců,nebylo to zvykem.Slavili jsme svátky i narozeniny byli jsme rádi,že jsme všichni spolu.

 5. u nás se bohužel den otců nikdy neslavil

 6. Nikolka taky už tátovi nakreslila obrázek plný srdíček …. :-), u Terezky ještě nevím, co to bude, prý to přiveze ukázat :-)…

  • Tak obrázek od Terezky jsem už viděla, nakreslila tátovi autobus 🙂 – jak jinak, že? haha….., dokonce i lidi (hlavy), jak tam sedí, jenom řidič chyběl…., ptám se, kde je řidič, a ona, že se šel ještě vyčůrat …. 🙂

 7. Moje deti na mňa pravidelne myslia a tento sviatok sa u nás oslavuje, aj keď v minulosti nebol oficiálny.

 8. a to jsem ještě zapoměl dodat, že já mám 15tého svátek jako Vítek tak to vemu při jednom i jako rodič:)))))))))))))

  • Gratuluji k svátku, čím víc oslav, tím líp… :-), my to taky tak bereme, slavíme co se dá, to se “musí” :-). A když není co slavit, tak si dokážeme i něco vymyslet. Už jsme slavili i na mouchy, hhi ….

   • připojuji se. Vše nej Víťo 😀

 9. Tyto svátky pro mě nic neznamenají, takže nic takového neslavíme.

 10. Můj táta byl pro mě velkým vzorem, dodnes žiju pomocí jeho rad a zkušeností.Když jsme byli děti, dávali jsme si pusu každý den na dobrou noc.Bohužel už není mezi námi, ale v mém srdci stále žije.Myslím,že by o Den otců moc nestál.Lidé se mají k sobě hezky chovat pořád a nejen ve svátek,a to jakýkoliv.

 11. Já jsem pro. Ať se slaví. Protože ne každá maminka se chová ke svým dětem jak by měla. A je mnoho skvělých tátů, kteří chtě nechtě nahrazují oba rodiče a dělají to opravdu s láskou.

 12. Myslím že otcům bylo líto že je den matek a oni nic nemaji takže za mě určitě pro. I ja svému otci něco koupím a dám mu pusinku. Taťkové jsou taky moc duležití!!!

 13. Je pekné myslieť aj na otcov. A určite netreba čakať len na tento sviatok.

 14. Nechávám to na dětech, zda si vzpomenou nebo ne. A pokud ne, tak svět se také nezboří. S mužem na oslavy nejsme, takže nám to ani nevadí.

 15. Tátu už také nemám, ale vzpomínám na něj často.21.6 už to bude 9 let co odešel navždy

 16. Tak už máme MDD, MDŽ, MDM, MDO, ale uznávám tento svátek, otec je stejně důležitý pro výchovu, jako matka. To co pro nás rodiče udělali a stále dělají, si zaslouží veliký obdiv a veliký dík.

 17. hezky on je taky den otců no to je něco a za chvíli den dědů a babiček a den brouků a aut a za chvíli nebudou dny v roce stačit a bude se to házet na mayský kalendář:)))))))))))))))))))))

 18. Pěkně napsané, u nás se svátek otců slaví. Začala s tím vnoučátka, snad proto, že prostřední vnučka žije jen se svým tátou u nás a já se toho hned chytla. Vždyť je pěkné připomenout tátům, že jsou moc důležití. Každý důvod je pěkný, když se tím projevuje láska a pro malou je táta ten nejdůležitější člověk na světě.

 19. Je pravda, že den otců by se měl také slavit. Já už tatínka bohužel nemám, ani moje děti, ale vnučce řeknu, aby dala tatínkovi pusinku.

 20. Ano, dobrý tatínek ( i maminka) jsou nejlepší vklady do života. Prostě rodina. Škoda, že se na tom shonu v životě na to často zapomíná

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *