Děti jsou radost i starost – to ví každý rodič.

Stejně tak platí, že každý milující otec nebo matka chce pro své děti jen to nejlepší. Jakmile vaše dítko začnou trápit bolesti bříška nebo jiné zdravotní problémy, snášíte s ním jeho utrpení. Když malé dítě něco bolí, neřekne vám přesně, jaké bolesti jej sužují. Tyto stavy jsou náročné nejen pro děti, ale především pro jejich rodiče. Ty k nim musí v noci stávat, utěšovat je a společně s nimi prožívat všechny bolístky.

Pravidelné bolesti bříška doprovázené pláčem.

V prvních týdnech a měsících života mohou vaše dítko pozlobit bolesti bříška, na které děti reaguji ustavičným pláčem trvajícím i více jak 3 hodiny. Dětské koliky mohou mít různorodé příčiny, které se vám zpravidla nepodaří objasnit. Jednou z častých příčin může být i intolerance laktózy. Jakmile v těle kojence dojde k tomuto stavu, který naštěstí bývá ve většině případů pouze dočasný, dojde v jeho střevech ke kvašení a to je příčinou vzniklých plynů, nadýmání a bolestí, které tyto stavy neodmyslitelně doprovází.

Intolerance laktózy není nemoc, jen dočasný stav.

Určitě vás uklidní, že intolerance laktózy u malých dětí není nemocí, ba naopak pouze dočasným stavem. I přesto se ale jedná o problém, který vám i vašemu dítku často nedá spát a vy budete muset chtě nechtě přetrpět několik dní bolestivého pláče – dítka zkrátka jinak reagovat neumí. Pokud dojde k tomuto stavu, můžete vašemu dítěti pomoci například dostatečným přísunem vápníku a vitamínu D.

Bolesti bříška nepodceňujte.

Jak již bylo řečeno – bolesti bříška u kojenců mohou mít vícero příčin, ovšem i tak platí, že byste je neměli brát na lehkou váhu. Na detskekoliky.cz se můžete dočíst spoustu užitečných informací a rad, jak vašemu dítku pomoci, případně kdy se obrátit na lékařskou pomoc.

5 komentářů u „Bolesti bříška nejsou jediné problémy trápící malá dítka“

 1. jmckvak napsal:

  s bříškem jsme si užili několik bezesných nocí plných pláče, který nám rval srdce 🙁 naštěstí už je to za námi 🙂

 2. devilscat napsal:

  pro maminky určitě supr stránka, dřív tolik informací nebylo…

 3. Beruska napsal:

  Žaludeční čajík

  Potřebujeme: 1 díl květů heřmánku, 1 díl meduňky, 1 díl máty
  Postup: Bylinky smícháme dohromady, čaj si připravíme tak, že 1 čajovou lžičku směsi přelijeme 2 dl vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Poté přecedíme a podáváme dítěti po lžičkách během dne.
  to zabíraalo u staršího ssyna

 4. Beruska napsal:

  Dnešní maminky mají hodně možností dříve nebylo moc takových výrobků byly jen základní produkty a osvědčené babičkovské

 5. bobalka napsal:

  Pro mladé maminky určitě dobrá pomoc.

Komentáře jsou uzavřeny.