Plánujete dovolenou a nemůžete se rozhodnout?

Děti by se rády podívaly k moři.
Jak začne škola, ihned první dny se všichni sdílí o tom, kde byli a co všechno zažili. Měly by o čem vyprávět. Pokud je váš finanční rozpočet omezený a do ciziny s autem se vám taky moc nechce, co teď?

Máme pro vás řešení. Proč nenavštívit moře v Čechách?
Že to není možné? Ale je.

Východočeské moře, jak bývá Rozkoš často nazývána, má rozlohu 800 hektarů a průměrnou hloubku 10 m. Přehrada především zabraňuje povodním na řece Úpě, ale je také oblíbeným místem tisíců vodymilovných rekreantů z celé Evropy. Svojí polohou v podhůří Orlických hor a Krkonoš láká návštěvníky z kopců k příjemnému osvěžení ve svých vodách. Milovníci vodních sportů a zejména surfování si na Rozkoši rozhodně přijdou na své.

Při silnici z České Skalice do Náchoda se rozkládá Autocamping Rozkoš s celoročním provozem. Celý areál autocampingu je viditelný z blízké mezinárodní silnice E67, která je jednou z hlavních dopravních tepen mezi Prahou a Polskou republikou. Jeho kapacita je 3 500 osob. K dispozici je 300 lůžek v chatkách, plocha pro 800 stanů a 90 karavanů.

Novinkou roku 2016 je ubytování v apartmánu.

apat Návštěvníci v kempu naleznou také letní kino, hotel, restaurace, stánky s rychlým občerstvením a minigolf.

Půjčovnu kol a sportovních potřeb, vodní tobogán, dětský motokros, saunu, dětské hřiště.

O zábavu je postaráno ze všech úhlů.

V kempu si můžete koupit rybářskou povolenku. Ryby se zde mohou lovit celoročně, mimo období, kdy je nádrž zamrzlá. Toto místo je vyhledáváno rybáři nejen z Čech, Moravy a Slezska, ale i ze zahraničí. A rekordní úlovky? Až metrové štiky a kapři dosahující hmotnosti až 10kg.

Milovníci turistiky a národních památek si přijdou na své.

merkur

Je zde velká nabídka kulturních zařízení a přírodních krás.

Nádherná naučná stezka Babiččino údolí stojí rozhodně za návštěvu.

Je taková, jak ji popisovala Božena Němcová ve svém literárním díle.

Muzeum Merkur v Polici nad Metují.

A další zajímavá místa v blízkém okolí.

 

Majitelé Autocampingu Rozkoš pamatovali i na vaši bezpečnost. Můžete v areálu nalézt ošetřovnu a agenturu, střežící váš klid a bezpečí, která spolupracuje s policií. Dále Vodní záchrannou službu, která provádí dohled nad vodní hladinou a koupalištěm. Záchranný tým je vybaven všemi prostředky pro poskytnutí první předlékařské pomoci včetně vybavení pro oživení.

Neváhejte a využijte možnosti odpočinku s velmi pestrou nabídkou pobytu.

Určitě budou mit vaše děti o čem vyprávět.

33 komentářů u „Dovolená u východočského českého moře“

 1. radek napsal:

  klidně nám můžete dát inspiraci

 2. Jurkypat66 napsal:

  Ale vloni sme boli aj v Prahe a bolo dobre cez vikend

  Aj ked mame krasnu prirodu

  Clovek len po Slovensku a po Cesku chodi

  Dufam ze na ro k moru pojdeme lebo clovek uz tu domovinu pozna

  1. radek napsal:

   4 x dubl komentář k jednomu příspěvku neschválím už dnes.

 3. Jurkypat66 napsal:

  Pri mori som este nebol. Ale planujeme na rok Chorvatsko

 4. Ryba napsal:

  Dovolenou letos máme již jednu za sebou a jedna nás v září ještě čeká. Zůstali jsme v České republice, kde máme mnoho krásných míst s památkami hradů a zámků. Příští rok již bych rád k moři. Děkuji za inspiraci.

 5. babka napsal:

  Dovolenou někde jinde než doma bych brala ale přednost má manžel s dcerou. Muž pracuje pomalu celý rok od nevidím do nevidím. A jelikož máme papoušky, tak někdo musí zůstat doma. Počítám, že, po tomto tipu, bych se mohla s dcerou příští rok “utrhnout” a zajet si tam alespoň na víkend.

 6. anddy napsal:

  U moře jsme nikdy nebyli a ani mě to nemrzí…vždyť u nás je tolik krásných míst…zrovna tady si myslím,že moře plně nahradí…manžel měl koudek oddtud babičku, tak jsme tam dost jezdívali a nejen se koupat, ale i na výlety po okolí..už spoustu let jsme tam nebyli, koukám,že se to trochu změnilo ale vůbec ne k horšímu…:))

 7. Evik napsal:

  Moře je super! Ale podle toho co se dějě ve světě jsme se rozhodli pro dovolenou u nás v česku i tady je moc hezky!

 8. irinkamil napsal:

  Článek o Rozkoši ve východních Čechách mě zaujal a inspiroval k plánování dovolené na příští rok, tedy zadaří-li se zdravotně i finančně. Po přečtení začátku článku jsem se domnívala, že řeč bude o Lipnu, pro změnu jihočeském moři. Tam jsem jezdívala jako malá s rodiči, to ještě byly povoleny malé motůrky k malým loďkám, například ke kanoi. Otec mě táhl na nafukovací matraci skoro po celém jezeře a bylo to moc fajn. Rostlo hodně hub, takže jsme vyzkoušeli snad všechny možné i nemožné recepty z nich. Kupodivu se mi nezošklivily a mohu je jíst v jakémkoliv množství dodnes. Na Rozkoši je hodně možností využití volného času, ale dnes možná už i na Lipně je toho víc a ne jen místa ke stanování a pár restaurací. Líbí se mi, že se článek věnuje naší zemi, je hodně lidí, kteří se chlubí, kde všude ve světě už byli, ale když se jich zeptáte, znáš Rozkoš? většinou se jen trapně červenají, protože nejspíš znají jen tu s malým r.

 9. vita1980 napsal:

  tento článek mě inspiroval, bohužel letos už je dovolená vyčerpaná, takže snad příští rok.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *