Jednou zmáčknete a záchranka už jede pro pacienta.

V dnešní době, kdy chytré telefony umožňují takřka cokoliv, je jakákoliv rozumná aplikace vhodná ke stažení.

Ve středu jsem četl článek o aplikaci Záchranka

Co víc k tomu dodat. Stáhl si aplikaci, která mu zachránila život.

Nejde o to, využívat svůj chytrý telefon pro aplikace na hraní, focení, FB a další media, krterá jsou jen pro zábavu. Připojovat se a dívat se na filmy, pouštět si muziku.
Jde o to, využít maximum možností, které internet a aplikace do telefonů umožňují. Už jen to, že někdo přijde s nápadem a takovou aplikaci vytvoří stojí za velkou pochvalu.

Nemusí se přece stát něco mě, jak je popsáno v článku, ale může se stát cokoliv a kdekoliv a vy jste jen účastníky.
Úraz v lese, u vody nebo třeba na horách. Kdo z nás si pamatuje, v jakém je lese, kde se nachází? O tyto informace se přes GPS postará aplikace a využije tak svůj potenciál.

Běžnou pomoc při drobných úrazech by měl zvládnout každý z nás, není to nic složitého. Podpora od operátorek na záchranných službách je vynikající a může pomoci odvrátit největší hrozby ohrožení života nebo životních funkcí.

Pak ale následuje to nejsložitější

Přijet k pacientovi, naložit do sanitky a převézt k odborné péči. Pokud má záchranný systém dostatek informací, přijede hned. Pokud ne, může se stát to nejhorší.

Rada pro všechny

Pokud vlastníte chytrý telefon nebo tablet, stáhněte si aplikaci, nevíte, kdy se bude hodit.

Aplikace ke stažení


Stali jste se někdy účastníky, svědky nějaké události, kdy šlo o život?

33 komentářů u „Aplikace záchranka – život je jen jeden“

 1. babka napsal:

  Určitě hodně užitečná věc – člověk většinou v rozčilení, když se k něčemu takovému dostanu, si nevzpomene na žádné číslo.

 2. devilscat napsal:

  předloni jsem pomáhala starému pánovi, který upadl na chodníku a roztrhl si obočí. naštěstí to bylo blízko televize na Kavčích horách, ráno, lidi chodili do práce, tak přišli i další na pomoc, volat záchranku atd… prostě věděla jsem, kde jsem… tahle aplikace se mi ale zdá velmi užitečná hlavně na cesty.

 3. Evik napsal:

  Souhlasím že tahle aplikace by měla být v každém mobilu! Hned si ji du stáhnout. Super informace, díky.

 4. papadopulos napsal:

  připojuji se k ostatním a aplikaci stáhnu, člověk nikdy neví, kdy ji bude potřebovat

 5. MadameBijou napsal:

  Já jsem po problému se svým prvním Smartphonem opět koupila tlačítkový. Ale souhlasím, že konkrétně tato aplikace je opravdu důležitá a může zachránit život. Já mám zdravku, ale osobně jsem se ještě nestala přímo svědkem nějaké nehody nebo tak.

 6. anddy napsal:

  Mám telefon obyčejný, ani nemá foťák…vždy, když se mě dospělé děti ptají,proč si nepořídím něco lepšího,nebo nabízejí,že mi ho koupí, odmítám s tím,že ho mám na volání, případně SMS a ne na nějaké blbosti-asi jsem už vážně stará a zaostalá- i ten mobil jsem vzala na milost před necelými deseti roky-předtím jsem ho nechtěla…
  ale jak koukám, dokáže být i užitečný…možná začnu uvažovat, že svůj starý vyměním…nejsme už nejmladší, srdíčko zlobí jak mě tak manžela-kdoví,kdy se bude hodit…

  1. coolnet napsal:

   tak musim reagovat.

   drive nez popremyslite o “chytrem” mobilu je treba si uvedomit,že bez mobilniho internetu-pripadne doma k wifi, je k nicemu.spise bych zkusil pro zacatek zkusit tablet,clovek si android osaha a pak teprve zjistite,zda budou oči a ruce sloužit i na mensim provedeni-mobilu 🙂

   o velke spotrebe baterie nemluve 🙁

   upřimne ve vasem pripade bych zkusil obyč mobil s “sos” tlačitkem-pokud nutne potrebujete novy mobil,nebo jen tablet na hrani.

   1. radek napsal:

    hele 😀 co místo smajlíka napsat článek o typech mobilů, využitelnost pro různé generace, povolání, výdrž…. – to by určitě pomohlo víc :D.
    Nejsem si jistý? Nefunguje náhodou mobilní aplikace v telefonu přes signál operátora, bez ohledu na to, zda má internet?

    Viz Jak to funguje
    “Odeslání nouzové zprávy probíhá prostřednictvím datového spojení. Při neaktivním nebo nedostatečném datovém spojení je nouzová zpráva odeslána jako SMS.”

 7. Odalv napsal:

  Je to veľmi zaujímavé. Technika napreduje míľovými krokmi.

 8. pskrob napsal:

  chytrý telefon nemám, občas používám tablet, ovšem když v místě nebude wi-fi, tak mi to stejně fungovat nebude. Pro jistotu si to však stáhnu.

 9. Rojak napsal:

  Velice dobrá aplikace. Člověk ani neví kdy jí bude potřebovat

 10. pavlina69 napsal:

  máme v telefonech spousty blbostí tak proč tam nemít i něco užitečného,jdu na to

 11. blaju napsal:

  Velice užitečná věc, ale já to zatím nevyužiji mám obyčejný telefon, ale manžel a syn určitě jen co se obudí tak jim o tom řeknu a stáhnou si to. Díky za informaci.

 12. jmckvak napsal:

  Zajímavá a určitě užitečná aplikace, jen co najdu telefon, tak stáhnu.. Naštěstí jsem ještě nikdy nemusela nic takového potřebovat.. A upřímně doufám, že už ani potřebovat nebudu, že se nic vážného a zlého nestane.. Jsem to ale naivní, kor když se podívám na křížek mladého klučiny, který máme před plotem.. 🙁

 13. babicka11 napsal:

  Dobrá věc, ale chytrý telefon nemám… naštěstí jsem se u žádné nehody nenacházela a doufám, že ani nebudu …

 14. Radost napsal:

  Tak to něco úžasného, doporučuji všem. Díky tvůrcům i za tuto skvělou zprávu.

 15. Petulavpk napsal:

  aplikace je výborná věc, hlavně i pro staršího člověka, ale jinak bych trochu upřesnila větu (Pokud má záchranný systém dostatek informací, přijede hned.) Tak záchranný systém musí přijet do určité doby, od vašeho nahlášení na dispečink, na to jsou předpisy, v době kdy s vámi po telefonu mluví, již jsou vysílány signály pro RZS a vyjíždí k vám. Podle stupně určení zároveň vyjíždí i lékař.

 16. coolnet napsal:

  tak tohle je uplna pecka…uz kdyz se obevila prvni zminka v tv a internetu jsem si aplikaci nainstaloval.

  muzu rict,ze by mela byt opravdu povine v kazdem (android) zarizeni.¨

  lze i formou hry/kvizu zdokonalit vedomosti…nebo jen tak si oživit pamět 🙂

  graficky znazorneno je vse a co vic,opravdu to vytaci zachranku.

  je ze me doktor-amater,bo ty priznaky pomalu praktikuju i na mravencich 😀 😀 😀 (forek)

  …na druhou stranu je nutno upozornit,ze v pripade mnř. havarky v aute bude mit clovek jine starosti,nez jen hledat v mobilu pomoc 🙁

  ovsem jinak asi ,kdyz je clovek bez “stresu” to je super pomucka.

 17. veruska napsal:

  Už se mi to instaluje. Děkuji za dobrou radu.
  jednou jsem byla svědkem nehody, náklaďák byl obrácený na střeše. Samozřejmě jsem zastavila, ale moji pomoc nepotřebovali. Vše už měli obvolané a nikomu se chválabohu nic nestalo.

 18. Kavon napsal:

  Veľmi zaujímavá a užitočná vec.

 19. radka konecna napsal:

  Takovou aplikaci jen vítám

 20. matylda napsal:

  Hm, užitečná aplikace. Ale počkám, až o víkendu přijede syn. Já bych z toho byla schopná stáhnout cokoliv, jen nikdy ne to, co potřebuju. Holt, každý máme v něčem své meze 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *