Ani amatérskému cyklistovi by nemělo chybět toto vybavení. Na kole vám bude příjemněji a užijete si jízdu ještě víc

Konečně je léto a blíží se také doba prázdnin a dovolených. Chcete letos na dovolenou vzít také kola? Skvělý nápad! Užijete si aktivní dovolenou, při které můžete poznat spoustu zajímavých míst. Možná si myslíte, že si úplně vystačíte s kraťasy a tričkem a není potřeba nakupovat žádné další vybavení. Souhlasíme, že na kolo skutečně nepotřebujete výbavu za tisíce, ale pár maličkostí by vám pro maximální komfort rozhodně nemělo chybět.

Investujte do svého pohodlí

Na kole se dá jezdit takřka v čemkoliv, ale určitě platí, že speciální cyklistické oblečení je velkou výhodou. Rozdíl poznáte už i na krátké vzdálenosti. Neměli byste zapomenout například na rukavice na kolo, které zabezpečí pevnost úchopu, ale také vás ochrání před chladem nebo větrem. I když vám to možná bude připadat zbytečné, pokud jedete na kolo na pár dní, vyplatí se koupit si i dres na kolo, protože je vyroben ze speciálního prodyšného materiálu, které rychle schne a umožňuje vám maximální volnost pohybu.

Kam se svačinou?

Pokud nemáte na kole nosič nebo brašny, určitě se vám budou hodit batohy na kolo. S těmi klasickými se vůbec nedají srovnávat. Cyklistický batoh je totiž speciálně vyroben pro potřeby cyklistů – je velmi skladný, lehký, ale zaručuje dost prostoru pro všechny nezbytnosti, které byste na cestách mohli potřebovat. Některé batohy dokonce disponují chráničem na páteř, abyste byli stoprocentně v bezpečí.

Na kole bez bolesti

Všichni víme, jak může být jízda na kole po pár hodinách nepříjemná a bolavá. Pokud už si tedy nechcete pořizovat nic jiného, vsaďte alespoň na kvalitní kraťasy na kolo. Bez nich se vám už po pár kilometrech pěkně vymstí, že máte tvrdé sedadlo. Díky kraťasům ale v sedle vydržíte hodiny a nic vás tlačit nebude. Užijete si tak vaši jízdu naplno a nebudete už po pár dnech naprosto vyřízení. Pro dovolenou na kole jsou kraťasy na kolo naprostá nutnost.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *