Americká hypotéka: Kdy je výhodná a co pro její získání potřebujete?

Určitě už jste někdy slyšeli o tzv. americké hypotéce. Ale tušíte, o co vlastně jde a jak se liší od té klasické? Americká hypotéka je někdy přezdívaná také jako bezúčelová. Od té standardní se ve skutečnosti liší poměrně zásadně. Pomůže vám totiž zalepit díru v rozpočtu nebo řešit nějakou nenadálou finanční situaci – stačí jen mít nemovitost, kterou můžete zastavit.

Výhody

Americká hypotéka je tak pro mnoho lidí určitě velmi výhodná a lákavá možnost. Banka si sice klasicky prověří vaše příjmy a schopnost splácet, ale nikoho už nebude zajímat, na co chcete peníze použít. Můžete si za obdržené peníze klidně uspořádat obrovskou party, byť je jasné, že to asi není nejlepší nápad. O americkou hypotéku klienti nejčastěji žádají kvůli nedostatku financí na studia nebo podnikání, ale třeba také při vážných zdravotních komplikacích, kdy nemají finance na pokrytí léčby nebo terapie.

Také je faktem, že někdy lze neúčelovou hypotéku splatit předčasně bez sankčních poplatků a na tento finanční produkt se také vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru, takže poskytovatel má vůči vám rozsáhlou informační povinnost.

Lepší než úvěr

Platí, že americká hypotéka bývá výhodnější než úvěr. Klient splácí nižší úrok, může si splátky více rozdělit na delší dobu a máte šanci získat poměrně vysokou částku na kterou byste při klasické půjčce nejspíš nedosáhli. Obvykle platí, že nejvýhodnější americká hypotéka se pohybuje okolo 70 % ceny nemovitosti, kterou bance zastavujete.

Nevýhoda je ale zřejmá – zastavujete nemovitost, často vlastní bydlení. Pokud tedy nezvládnete splácet, přijdete klidně i o střechu nad hlavou. Dobře si tedy vše promyslete a ujistěte se, že máte v rukávu připravený záložní plán pro případ, že všechno nepůjde tak hladce, jak doufáte. Tento produkt nabízí řada společností a vždy je dobré se předem seznámit se všemi podmínkami a zvážit své finanční možnosti.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *