Proč je cestování tak oblíbené?

Velký vliv na to má jeho dostupnost. Ceny dopravy totiž výrazně klesají a tak třeba víkendový nebo týdenní výlet nemusí přijít nijak draze. A to, i když máte v plánu navštívit vzdálenější destinace. Do nich se jenom těžko budete trmácet klasickou veřejnou dopravou. Stačí si pořídit levné letenky a začít s plánováním toho, co budete na daném místě dělat. A jak zajistit, aby byla cena letenek opravdu příznivá? Je to jednoduché. Zaměřte se na různé mimořádné akce. Jaké to jsou a kde je najdete?

Sledujte jednotlivé letecké společnosti

Těch existuje několik desítek. Každá letecká společnost čas od času přichází se zajímavou nabídkou, kterou je vhodné využít. Přichází s ní nejenom na krátkých letech, ale i na těch delších. Jako příklad poslouží letenky USA, na kterých už je možné ušetřit hezkých pár tisíc. Proto je dobré sledovat letecké společnosti a jakékoliv akce, se kterými přijdou. A jak být v obraze, aby vám nic neuteklo?

 • Staňte se fanouškem na Facebooku
 • Přihlaste se do emailového zpravodaje
 • Pravidelně kontrolujte webové stránky

Diskutujte s ostatními cestovateli

Komunita cestovatelů se neustále rozrůstá. A z toho můžete těžit i vy. Nejenom, že se můžete informovat na konkrétní destinace, nebo se dozvědět zajímavá fakta. Získat lze i informace o tom, kdy se vyplatí cestovat a s kým. Místem, kde se lidí dělí o své zkušenosti a zjištění informace, jsou různá diskusní fóra. Mohou to být jak různé skupiny na sociálních sítích, tak se může jednat i o klasické diskuse na webu. Jak obecné, tak i ty úzce zaměřené právě a jenom na cestovatelský segment. Sledujte je, ptejte se a hledejte.

Blogy a informační weby nikdy nezklamou

Internet není jenom místem, kde se lze pobavit. Jedná se také o místo, kde lze najít zajímavé informace. A ty se mohou týkat i samotného cestování. Existuje celá řada informačních web, ale i osobních blogů, které jsou zaměřeny na akční letenky. Tedy na informace o to, jak lze cestovat levně. Ani zde si neodpustíme jeden příklad, kterým jsou stále populárnější Francie letecky. Vyrazit na eurovíkend totiž skutečně může být výhodnější, když zvolíte letadlo. A co se na daných informačních webech dozvíte?

 • V jakém termínu jsou letenky zvýhodněné
 • Odkud a kam se letí
 • Jaká letecká společnost danou linku létá

Vše se dá zvládnout online

Nejenom, že ušetříte čas a starosti. Ušetříte dokonce také peníze. Dnes není problém si letenky jak najít, tak i rezervovat. Stejně tak je možné realizovat i online check-in. Díky tomu nebude nutné na přepážku, ale budete moci přímo ke konkrétní pasové kontrole a bráně. Kromě zjednodušení vás zaujme i to, že tato možnost může být cenově zvýhodněna. Jednoduše proto, že to nevyžaduje žádnou práci ze strany personálu letecké společnosti, ani žádnou administrativu. Proto mnohé aerolinky na tuto možnost lákají stále více. A to tím, že s takovým objednáním letenky a online odbavením je spojena i akční cena.

Jste pravidelný zákazník? Využijte toho

Být někde pravidelným zákazníkem má samozřejmě celou řadu různých výhod. Pokud se na ně podíváme, tak jsou obvykle spojovány i se zajímavou slevou. A jinak tomu není ani v případě letecké dopravy. Zde můžete mít nárok nejenom na různé slevové kupony, nebo takzvané VIP slevy. Velmi oblíbené je u řady leteckých společností i sbírání mil. O co se jedná? Každá míle, kterou uletíte, se vám přičte na vaše zákaznické konto. Následně je lze vyměnit za mnoho různých oděn. A mezi nejžádanější patří zcela pochopitelně akční letenky. Ten, kdo je sbírá, pochopitelně i hodně cestuje. A proto je právě tato forma odměny tou, která je nejzajímavější. Ušetřit lze třeba i více než 50 procent z cen.

11 komentářů u „Jak na levné cestování? Využijte akční letenky“

 1. babka napsal:

  Blog nevyužiji – když na dovolenou za mořem, tak s cestovkou. Ale předám synovi, který je v Anglii – snad to využije.

 2. Plazmic napsal:

  Letadlem moc nelétáme, nejsou na to money, ještě za bolševika jako malý jsem byl letecky v Bulharsku, jinak ta Itálie nebo Chorvatsko se dává autobusově.

 3. pskrob napsal:

  já létám v létě k moři, ale jen s cestovkou. Jednou jsem kupoval levné letenky kolegyni do Holandska, ale už si nepamatuji u které společnosti, jen vím že byly asi o 1000,- levnější, než ty které si našla ona

 4. Evik napsal:

  Tohle se hodi nedavno jsme se divali s pritelem na letenky a vubec se v tom neumime orientovat takze super clanek

 5. Rojak napsal:

  Jednou jsme si zaplatili dovolenou v Řecku a tam jsme letěli a zpátky jeli autobusem. Nevím proč to tak bylo, ale ten rozdíl v cestování byl dost velký.

 6. vita1980 napsal:

  létám pravidelně na dovolenou, ale s cestovkou, tudíž mám letenky již v ceně zájezdu.

 7. veruska napsal:

  Já jsem letadlem nikdy neletěla a asi už nepoletím, protože z toho mám hrůzu. Je to škoda,byl by to určitě zážitek.

 8. babicka11 napsal:

  Kdo často cestuje, tak se určitě vyplatí. Synové mé kolegyně jsou pomalu každý měsíc jinde, létají opravdu hodně často, dřív sami, teď už i s rodinami. Buď za zaměstnáním, nebo na víkendy a na dovolenou. Naši mají už zaplacený zájezd na Rhodos i s letenkou. Jinak myslím se už nikam nechystají. Je ale dobré vědět, že takové akční letenky existují a dá se i levněji cestovat.

 9. lgku990 napsal:

  Každý rok lítáme do zahraničí na dovolenou, ale přímo od cestovky, takže letenku nekupujeme, ta je včetně pobytu.

 10. matylda napsal:

  Letos se chystáme na dovolenou letecky. Třeba se nám informace tady zveřejněné budou hodit 🙂

 11. bobalka napsal:

  Zajímavé informace, já je sice asi nevyužiji, ale předám dál, synovi se budou hodit. Cestuje do Anglie, kde pracuje a čas od času se na nás přiletí podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *