Už jste slyšeli o výhodných online půjčkách, které dokážou člověku pomoct v případě náhlého nedostatku finančních prostředků? Nejspíše ano, nicméně zřejmě jste reklamu pouze zaregistrovali a následně nic jiného neřešili. Možná se také stalo to, že vás odradil nebankovní poskytovatel takovýchto rychlých půjček. Ano, nebankovní sektor je zatížen mnoha mýty, které zapříčiňují to, že lidé půjčkám od jiných společností, než jsou bankovní domy, zkrátka a jednoduše nevěří. Je to škoda, protože nebankovní půjčky výhodné být určitě mohou. Právě z toho důvodu se pokusíme základní mýty, jež se jich přímo týkají, vyvrátit.

1. Půjčí úplně každému

V žádném případě. Dnes už nenajdete solidní nebankovní společnost, jež by poskytla své produkty všem žadatelům bez jakéhokoli rozdílu. Naopak, podle zákona o spotřebitelských úvěrech musí své klienty poskytovatelé nebankovních půjček pořádně prověřit. Nejčastěji tak činí pohledem do registru dlužníků a vyžádáním si aktuálního potvrzení o příjmu. Pokud si tedy chcete půjčit a máte aktuálně nějaké nesplacené závazky, případně nepracujete, tak jednoduché to mít nebudete. Nejspíše musíte počítat se zamítnutím vaší žádosti.

2. Přeplatíte spousty peněz

Zvolíte-li nějakou hodně nevýhodnou půjčku, nejspíše ano. Stejně tak počítejte s vysokými poplatky za prodlužování splatnosti úvěru, případně za odložení splátek či jinou úpravu splátkového kalendáře. Pokud si ovšem vyberete výhodnou nebankovní půjčku s nízkým RPSN a minimálními poplatky, bez problémů ji splatíte a zažehnáte nepříjemnou životní situaci, jež vás potkala.

3. Na své peníze si budete muset počkat

Ano, nicméně ono čekání se může pohybovat v řádu několika desítek minut. Na trhu jistě najdete nebankovní online půjčky poskytované doslova expresně. Jejich rychlost přitom nemusí být vyvážená nevýhodnými podmínkami!

4. Půjčování přes internet je složité

Vůbec ne! Drtivá většina nebankovních společností má žádosti přímo na internetových stránkách. Vy jen vyplňujete požadovaná pole. Trvat to může klidně pouze několik málo vteřin či minut. Všechno je naprosto intuitivní. Jestliže přesto budete mít nějaký problém, většinou se můžete zeptat na online chatu.

5. Přesné podmínky se stejně nedozvíte

Opravdu ne? Když cokoli na webu poskytovatele nebankovní půjčky nenajdete, vyhledejte jiný pro vás spolehlivější úvěr. Přesto ale už dnes drtivá většina nebankovních společností uvádí veškeré charakteristiky svých produktů a přidává i online kalkulačku.

Vsaďte na jistotu

Tak co, hodila by se vám aktuálně nějaká online půjčka? Pokud ano, výbornou volbou je určitě úvěr od společnosti CoolCredit. Ta nabízí půjčku ve výši od 1 000 do 20 000 korun. Podmínky jsou samozřejmě maximálně transparentní a získat peníze můžete do pouhých 10 minut!

6 komentářů u „5 mýtů týkajících se rychlé online půjčky“

 1. pskrob napsal:

  hlavně si nikdo nepůjčujte od různých lichvářů, nechápu jak dokáže někdo takhle jednoduše naletět podvodníkům,

 2. matylda napsal:

  Už jsem v životě byla několikrát donucena si vzít půjčku. Ale vždy jsem také důkladně zvažovala kolik a kde. Rychlé půjčky mi také připadají jako past – hlavně když si je někdo bere na “blbosti”.

 3. lgku990 napsal:

  Já si taky nepůjčuji, naštěstí nemusím a taková půjčka přináší i rizika, nejen že člověk musí zaplatit navíc úroky, ale musí se i půjčka vrátit a to někdy dělá u lidí problémy, protože najednou na to nemají.

 4. Evik napsal:

  Když není opravdu nutné tak si peníze nepujčuji a z těchle rychlých pujček bych se bála.

 5. Rojak napsal:

  Peníze si zásadně nepůjčuji, protože z toho nikdy nevzejde nic dobrého. A nedej bože, když se dostanete do finančních problémů a nejste schopni splácet. Odrbou vás tak, že máte problém se z toho vůbec vyhrabat vyhrabat. Nechápu ty dobrodruhy, co si půjčují peníze na Vánoce, nebo dovolenou.

 6. babicka11 napsal:

  Nerada si půjčuji peníze, když na něco nemám, tak se bez toho obejdu. Pokud něco stojí víc, než mám, tak si na to ušetřím. Dnes, pokud člověk hned potřebuje něco do domácnosti, většinou je to půjčka s nulovým navýšením. Ale ani to jsem nepoužila. Člověk má tak o starost míň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *