4 tipy, jak si poradit s výběrem nového nábytku

Židle, křesla, stolky a další nábytek nejen do bytu

Lidi se dělí na dva tábory. Jedni vybírání nového nábytku zbožňují a druzí tuto činnost považují za nutné zlo k vytvoření útulného domova. V obou případech se vám však budou hodit tyto čtyři jednoduché tipy, na co se zaměřit při nákupu nového vybavení.

Ujasněte si, co vlastně potřebujete

V první řadě si určete, co vlastně hledáte. Potřebujete novou šatní skříň, nebo spíše chcete koupit menší komodu na ukládání drobností? Pokud budete vědět, k jakému konkrétnímu účelu daný kus nábytku využijete, lépe se vám bude vybírat.

Dávejte si pozor na rozměry

Máte představu, co chcete. Teď je potřeba vymyslet místo, kde se daná věc bude nacházet. Pokud máte volný roh pokoje a sháníte rohovou sedací soupravu, zajímejte se o rozměry. Vejde se vybraný model do určeného prostoru, či potřebujete vybírat dál něco menšího? Při nákupu více kusů nábytku najednou si udělejte plánek, kde si zkusmo jednotlivé kousky poskládáte.

Celkové sladění interiéru

Kromě praktických vlastností a padnoucích rozměrů je potřeba vymyslet i to, jak to bude celé ladit. Chcete mít kontrastní interiér se světlými a tmavými prvky, nebo rovnou zvolíte jednu modelovou sadu nábytku, kde máte jistotu, že se k sobě všechny kousky bezvadně hodí? To záleží jenom na vás a fantazii se při zařizování vlastního bydlení meze nekladou. Při nedostatku inspirace se stačí podívat na internet a hned budete mít jasno.

Vybírejte na internetu

Pestrou nabídku nejrůznějších stolků, židlí, křesel a dalšího nábytku najdete například na https://www.atan.cz/. Výhodou je nejenom pohodlný výběr, ale i minimum starostí s vlastní dopravou. Při objevení výhodných nabídek tak ušetříte čas i peníze a za pár dnů se těšíte z dovezeného nábytku. Za nákup v hodnotě větší než 1 999 korun je doprava zdarma a úplně bez starostí.

6 komentářů: „4 tipy, jak si poradit s výběrem nového nábytku

 • 3.11.2018 (11:16)
  Permalink

  Pokaždé, když potřebuji něco nového do bytu, hledám napřed inspiraci na internetu. Ale pak to většinou koupím v obchodě kamenném

  Reagovat
 • 9.10.2018 (8:37)
  Permalink

  I ja rada hledám inspiraci na internetu. Ale stejně nejlepší je si ho prohlídnout na živo. Ošahat, proměřit.

  Reagovat
 • 7.10.2018 (5:59)
  Permalink

  Nábytek si rád prohlížím na internetu, ale finální verze je vidět ho na vlastní oči, osahat si ho, aby člověk, jak se říká, nekupoval zajíce v pytli.

  Reagovat
 • 6.10.2018 (17:41)
  Permalink

  Nábytok si väčšinou nechávam vyrobiť na mieru podľa môjho návrhu, lebo väčšinou v predajniach nábytku nemajú presne to o čo mám záujem, ale niekedy si kúpim už hotový nábytok pokiaľ mi vyhovuje, ale je to málokedy.

  Reagovat
 • 3.10.2018 (22:24)
  Permalink

  Já letos kupovala novou sedačku, stolek, křeslo – vše přes internet a jsem spokojená. Mám i novou kabelku i peněženku – taky přes internet. Takovou, jakou jsem chtěla, stejně v obchodě nemají :D. Kdybych vyhrála, tak si ještě koupím novou moderní stěnu do pokoje. Jen nevím, kam bych dala tu starou – je ještě moc pěkná na to, abych ji vyhodila.

  Reagovat
 • 3.10.2018 (18:04)
  Permalink

  Nábytek si vybíráme osobně v prodejně nábytku a nikdy ne na internetu. To je jako kupovat si oblečení přes internet a podobně. Nábytek si musím osahat a vidět ho osobně, protože na obrázku vypadá dotyčný produkt úplně jinak, než ve skutečnosti.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *