4 nápady na podzimní výlety s dětmi

Na podzim rodiče často rezignují na pobyt s dětmi venku. Přitom pro budování imunity, fyzickou zdatnost a dobrou náladu je pohyb na čerstvém vzduchu to nejlepší, co můžete dětem i na podzim dopřát. Navíc většina obav, které rodiče zmiňují jako překážku pro výpravu ven, je naprosto neopodstatněná. Dětem nebude zima, ani nebudou kňourat kvůli dešti, pokud je na to my sami neupozorníme. Proto se nechte inspirovat našimi tipy na podzimní výlety.

Pouštějte draka

Děti milují jakékoliv nové a netradiční aktivity. Když společně koupíte krásného nazdobeného draka s dlouhým ocasem, jistě neodmítnou ani výpravu do pořádně větrného počasí, kdy takoví draci létají úplně nejlépe. Můžete si tak naplánovat pěší výlet přes nějaký zajímavý větrný plácek. Stačí jen nakoupit kvalitní oblečení pro děti do větru a zimy.

Lesní bary v okolí

Už před pandemií, ale hlavně v průběhu ní, se roztrhl pytel s různými lesními bary a občerstveními. Zkuste zapátrat, jestli takové podobné místo není i někde v blízkosti vašeho obydlí. Děti si podobná místo rychle zamilují a jistě si k němu rády i pěšky dojdou, když je za odměnu bude čekat nějaká ta dobrota nebo opékání špekáčků.

Vymyslete bojovku

Nemusíte vymýšlet žádné složité hry, abyste zaujali dětskou pozornost. Často jen stačí nastříhat pár fáborků a trasu předem označkovat. Děti budou běhat od jednoho barevného praporku k druhému, výlet rychle uteče a na závěr je můžete potěšit nějakým malým pokladem v podobě zdravých dobrůtek, jako jsou oříšky, sušené ovoce nebo čokoláda s vysokým obsahem kakaa. Případně zkuste starší děti nalákat na hledání cache, česky kešky, podle GPS souřadnic.

Nová rozhledna

Rozhledna je vždycky dobrý nápad, představuje skvělý cíl i místo na svačinku. Děti je milují a zasloužený výhled si dokážou řádně užít. Pokud naplánujete výlet delší a nechcete celou dobu poslouchat stesky kvůli zimy a vlhku, zvolte kvalitní dětské oblečení.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *