Naše tělo je s příchodem podzimu výrazně oslabené. Musí totiž čelit zvýšenému náporu bacilů, nedostatku světla a slunce i teplotním výkyvům. To všechno se na něm negativně podepisuje, cítíme se unavení a náš imunitní systém nepracuje tak, jak má. Jak ho posílit?

Naordinujte si pohyb

Zatímco v létě jsme byli aktivní, jezdili na kole, chodili na procházky, podnikali nejrůznější výlety, s příchodem podzimu jako bychom na pohyb rezignovali. Přemůže nás lenost a veškerý volný čas trávíme na gauči sledováním televize, zavření mezi čtyřmi stěnami. To je ale velká škoda, čerstvý vzduch a pohyb totiž našemu tělu i psychice svědčí. Skvěle funguje třeba obyčejná chůze, která se dá praktikovat za každého počasí, stačí se jen správně obléknout a vybavit. Naordinujte si ji alespoň třikrát do týdne v dostatečně svižném tempu. Nejen, že zformujete postavu, ale navíc vyplavíte hormony štěstí, tzv. endorfiny. Splíny, chmury ani špatná nálada si tak na vás nepřijdou.

Jezte pestře

Klíčovou roli pro zdraví sehrává také správná výživa. Ve stravě by nemělo chybětdostatek vitamínů, minerálů a enzymů, které řídí imunitní pochody uvnitř těla a pomáhají organismu vypořádávat se s nejrůznějšími onemocněními. Zapomínat nesmíte ani na pravidelný přísun probiotik, která pozitivně působí na střevní mikroflóru. Najdete je v kysaných mléčných výrobcích, kysaném zelí či tempehu.

Zajistěte si dostatek vitamínů

Se stravováním jde ruku v ruce příjem vitamínů a minerálů, které jsou pro správné fungování těla nezbytné. Jedná se hlavně o vitaminy A, B, C a D, z minerálů pak jmenujme především chrom, vápník, selen a zinek. Zařaďte tedy do jídelníčku v hojné míře čerstvé ovoce a zeleninu, které se pyšní vysokým obsahem těchto živin. Dostat do těla optimální porci vitamínů však může být někdy doslova nadlidský úkol. V tekuté formě to však zvládnete mnohem snáz, připravte si proto zeleninové nebo ovocné šťávy.

Hravě to zvládnete za pomoci nízkootáčkového šnekového odšťavňovače OS-151 od společnosti Orava. Díky jeho jedinečnému a preciznímu způsobu odšťavňovánízískáte z plodů opravdu maximum – maximum chuti, vitamínů i šťávy. Velká podávací trubice je přizpůsobená i na odšťavňování celého ovoce, příprava vám tedy rozhodně nezabere mnoho času a nezdržíte se ani následným čištěním přístroje. Tak dejte vašemu tělu to, po čem touží, a odežeňte od sebe všechny bacily!

3 komentáře u „3 tipy, jak na podzim posílit imunitu“

  1. babicka11 napsal:

    Používáme smoothie a parní hrnec docela často, ale hubnutí jde stejně ztěžka 🙂 ….. no jo, chybí pohyb….

  2. Rojak napsal:

    Myslím, že jsem šel dost do sebe a za léto jsem zhubl 10 kg. To je myslím pěkné číslo. Upravil jsem si pouze životosprávu. Jím všechno jako dříve, ale po menších porcích vícekrát za den a více tekutin. Poslední jídlo mám v pět hodin odpoledne. Ze začátku to tělo moc nebralo, ale pak se to rozjelo. Jsem spokojený.

  3. lgku990 napsal:

    Koukal jsem na tento odšťavňovač, vypadá zajímavě, ale zdá se mi takový mohutný, o ceně nemluvě, ale proti gustu žádný dišputát, my třeba na ovocné šťávy používáme smoothie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *