3 důvody, proč je rekuperace do bytu ideální volbou

Pokud přemýšlíte nad rekuperační jednotkou pro rodinný dům, pravděpodobně vás nejprve zajímají podrobnější informace o takovém řešení. Investice je sice vyšší, ovšem její návratnost je zase rychlá. V následujících řádcích vám prozradíme hned tři hlavní důvody, proč je rekuperace ideální volbou.

V první řadě byste měli vědět, že rekuperační jednotky mají smysl především v okamžiku, kdy stavíte pasivní či nízkoenergetický dům. Větrání jako takové je totiž pro každou nemovitost důležité, ovšem rekuperace je efektivnější než otevřená okna, navíc vám dokáže ušetřit na energiích.

Ušetříte za topení

Přední výhodou je jednoznačně to, že vám rekuperace vzduchu ušetří nemalé náklady na vytápění. V zimních měsících totiž při klasickém větrání odchází spoustu tepla pryč, což je naprosto zbytečné. Rekuperační jednotka má za úkol odvádět pryč odpadní vydýchaný vzduch a přivádět zpět čerstvý vzduch. Uvnitř jednotky ještě navíc dojde k výměně tepla, tedy čerstvý vzduch dosáhne téměř takové teploty, která panuje v místnosti. Výrobci uvádí, že rekuperace dokáže ušetřit až 80 % tepla a 30 % celkových nákladů na vytápění.

Čistý vzduch

Dále rekuperace do bytu zajistí neustále čistý čerstvý vzduch bez prachových částic, alergenů, bakterií a dalších nečistot, které se zvenčí dostávají do místností. Rekuperační jednotky totiž disponují filtrem, přes který zmíněné částice neprojdou, což ocení především alergici a astmatici.

Rekuperační jednotku Aldes

Žádné plísně a bakterie

Závěrem ještě musíme podotknout, že na stěnách se neobjeví plísně, které bývají příčinou nedostatečného větrání. Rekuperace Aldes zajistí, aby byl v místnostech neustále příjemný, dostatečně vlhký a čerstvý vzduch.

Investujte do kvalitních přístrojů, s nimiž bude bydlení v pasivním či nízkoenergetickém domě ještě příjemnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *