Potřeba bydlení patří mezi nejzákladnější lidskou potřebu
Problém vzniká v tom, že možnosti, jak získat svůj vlastní byt nebo domek se zahradou se tak nějak vzdaluje od představ a reality. Nyní to spíš vypadá, že bydlení je luxus. Otázkou je, zdali se na něj dá vůbec při běžném dnešním životě dosáhnout.
Banky v posledních letech provedly několik zásadních změn, které zpřísnily vůbec celkově možnosti.
Nejen, že je nutno dokládat spoustu potvrzení, ale zároveň se zkoumá i bezdlužnost státu a výpisy z registru dlužníků.
Pokud žadatelé projdou v posuzování dobře, čeká je další zkouška. Doby, kdy se totiž poskytovala hypotéka v plné výši 100 % je již nenávratně pryč, tudíž je nutností prokázat, zdali má dotyčný našetřeno 10 % nebo 20 % z celkové výše nemovitosti.
Nejtěžší a poslední překážka rozhodne. Žadatelé nemusí rozhodně zoufat, když jim banka úvěr neposkytne, ještě existují jiné možnosti, jak se vydat po cestě ke svému vysněnému cíli.
Existují různé programy, které připravil přímo stát, který si je plně vědom problematiky bydlení
Existují jasná pravidla, která musí žadatelé dodržet, přesto jsou únosná a reálná. Státní hypotéka pro mladé dává naději všem, kteří ještě nedosáhli věku 36 let, a ještě jim poskytuje určité výhody, když se narodí dítě, v podobě nějakého finančního odpočtu. Podmínky jsou vcelku jasně stanovené a úvěr je možné využít na výstavbu novostavby rodinného domu, vestavbu, nástavbu nebo přístavbu bytu, případně změnu jiné stavby nebo její části. Výjimkou není koupě nemovitosti, ale i převod družstevního podílu.
O půjčku si lze zažádat kdykoliv, rozpočet je dostatečně velký.
Je pravdou, že žadatele také čeká papírování, ale zase větší možnosti, jak dosáhnout svého snu o vlastním bydlení. Při prvním neúspěchu není třeba tento boj vzdávat, to co nevyšlo z nějakého důvodu jeden rok, druhý rok může připravit příjemné překvapení. Jen si bohužel nesmí žadatelé vybrat oblast, která je označena jako záplavová. Zde by dostali ihned stopku a tuto výstavbu stát nepodpoří. Samotný úvěr je také jištěný, a to zástavní smlouvou k pozemku, budované nemovitosti a vinkulací pojistného plnění z pojištění nemovitosti.
Zájem o státní peníze se vyplatí už jen díky nízké úrokové sazbě, která se odvíjí od základní referenční sazby EU, která se vztahuje k veřejné podpoře.
Výhodou je správa a vedení hypotéčního úvěru, která je bez nějakých skrytých poplatků a navíc zdarma je i odborná pomoc. Stanovení pracovníci fondu jsou připraveni nejen pomoci, ale i zkonzultovat celou danou situaci žadatele. Vyzkoušet by se mělo všechno, než se sen o vlastním bydlení úplně rozplyne. Spoustu informací lze najít na některém z blogů o hypotékách.
Proč si tedy nezažádat o nový program, který nabízí pomocnou ruku a je ještě výhodnějším produktem, než samotný hypotéční úvěr od bankovního institutu? Hypotéka pro mladé by skutečně mohla být skvělým řešením pro rodiny s dětmi, které marně hledají možnosti, jak získat svoji vlastní nemovitost.
Dřív bydlela rodinka s dítětem u rodičů (než našli svoje bydlení) třeba i tři roky a nevadilo to, dnes už to nikdo nechce, ani děti, ani rodiče. Na všechno je již jiný názor a nedělá to dobrotu. Ale kde na to vzít, že? Ti, co mají malý plat, tak mají stejně smůlu. Už se mluví o tom, že města (některá) budou stavět tzv. startovací byty pro mladé, aby mohli bydlet sami. No, lepší, než nic.
Jestli to má být pomoc mladým rodinám, tak je to jen dobře, protože klasické rodiny nepodporovaná svými rodiči, kteří na to mají, aby je mohli podpořit je opravdu hodně a v této době to opravdu potřebují.
K vlastnímu bydlení se mladé rodiny pomoc potřebují, bez ní na ni skoro žádná nedosáhne. Jenom ten závazek na dlouhé roky…, no, aspoň něco