Čtyři zaručené tipy na zábavu pro děti i dospělé

Chcete zabavit své děti, ale nevíte jak?

Nebo s nimi trávíte méně času, než by jste chtěli a rádi by jste to napravili?
Nabízíme vám čtyři skvělé tipy, kam vzít své děti a zároveň si dopřát trochu zábavy i zaslouženého odpočinku.

1. Skalka Family Park- Ostrava

Tento Park je vynikajícím místem pro celou rodinu! Naleznete zde spoustu zábavných aktivit pro děti i dospělé. Park je dobře situován v blízkosti lesů a můžete zde nalézt spoustu turistických a cyklistických stezek.

Pro děti jsou v letním areálu připraveny skluzavky, houpačky, trampolíny, lodičky, horolezecké stěny, lanové centrum, Mini Zoo, Bumper Car (bourací autíčka) a spousta dalších atrakcí. Celý tento svět je navíc uzavřen mezi hlavní budovou, malým údolíčkem a svahem, takže budete mít své děti pod dohledem. Dále můžete své děti přihlásit na plavecké kurzy (od 6 měsíců), lyžařské kurzy, cvičení s dětmi, nebo i na letní příměstský tábor. Všem těmto aktivitám přihlíží odborně vyškolení lektoři s mnohaletou praxí, kteří se Vám výborně o Vaše děti postarají.

Pro dospělé je tu nově zrekonstruovaná restaurace s vyhřívanou terasou a krbem, kde si můžete posedět s přáteli a relaxovat, zatímco se Vaše děti hezky vyřádí.

V zimě jsou pro Vás a Vaše děti připraveny parádní 300 metrové sjezdovky (lehká a středně těžká) s uzavřeným kluzištěm, půjčovnou, restaurací i bistrem. Pro úplné začátečníky je zde připravena i lyžařská škola, kde Vás vše naučí! Prostě Park, jak má být.

2. Muzeum hraček Ostrava

Toto muzeum funguje už od roku 2014 a je rozděleno do tří sekcí. V té první můžete nalézt historické hračky a hry, které jsou sbírány od poloviny 19. století až po současnost. V druhé sekci zvané Disneyana naleznete expozici věnovanou Waltu Disneymu a vše co k němu neodmyslitelně patří. A poslední sekce se zabývá sběratelstvím. Ta se pak co tři měsíce kompletně mění. Muzeum může nabídnout takové skvosty jako je například první hračka tedy autíčko s autorádiem (z první poloviny 20. století), nebo nejmenší model železnice (z r. 1935), a spousta dalších.

Dále zde můžete nalézt malou ZOO, podmořský svět, peklo s čerty a můžete se vyfotografovat ve vybraných exponátech (ve sto let starých saních, šlapacím autíčku,apod.).

3. JoJo Park Ostrava

Tento Park je rodinné zábavní centrum pro děti i rodiče. Centrum tvoří dvoupatrový prolézací labyrint o rozloze 1000 metrů čtverečních. V areálu je taky dětský koutek s balónkovým bazénem pro děti do 5 let.

Park se navíc může pyšnit první didaktickou hernou v ČR!
Tato herna je vybavena didaktickými a dřevěnými hračkami, které pomohou dítěti rozvíjet logické uvažování a motorické schopnosti. Mimo jiné má herna minigolf, stůl na ping pong, fotbálek, trampolínu, střílecí děla i skákací hrad.

Pro dospělé je připravena útulná kavárnička s dezerty, teplými i studenými nápoji a dalšími dobrotami. K jídlu pro malé i velké je tam připravena pizza, hot- dogy, nebo tousty.

Každou neděli se pak pořádají akce pro děti, jako například- malování na obličej, zvířátka z balónků kreativní tvoření, a další… Přijďte si zablbnout, nebo jen tak si odpočinout do kavárny, zatímco se Vaše děti vyřádí v parku.

4. Únikové hry EXIT DOOR- Ostrava

Únikové hry jsou čím dál tím populárnější! Přestože to vypadá jako počítačová hra, jde o velice reálnou skutečnost.

Nyní si můžete i v Ostravě zkusit novou únikovou hru zvanou „Nebezpečná rychlost“. V této hře se se svým týmem, přáteli či rodinou dostanete do autobusu, ve kterém je někde uložena časovaná nálož, která ale vybuchne pokud autobus pojede nižší rychlostí než 60 km/h. Vaším úkolem bude co nejdříve ji najít, zneškodnit ji a utéct. Ale pozor! Máte na její zneškodnění a útěk jen 60 minut, jinak zahynete!

Nebo Vás raději osloví úniková hra- „Opuštěná pošta“? V této hře se dostanete do města, kde neustále dochází k ničivým přírodním katastrofám. Proto Vás a všechny ostatní obyvatele evakuovali do různých měst a Vy jste díky tomu ztratili kontakt s blízkými a přáteli. Vaším úkolem je tedy se vrátit zpět do města na Opuštěnou poštu a najít dopis v němž jsou všechny přechodné adresy evakuovaných lidí. Ale zase je tam ta časomíra- 60 minut! Po uplynutí tohoto času se do města přižene velice silný uragán, který všechno zničí!
Ceník těchto her se pohybuje od 640 Kč do 1200 Kč v závislosti na době a počtu hráčů.
Doporučený věk: 10+ (s doprovodem rodičů i méně)

Snad Vás tyto tipy inspirovaly k hezkému a zábavnému využití Vašeho volného času s dětmi. Hezky se bavte.
Aneta Hrdinová – autor článku , foto z FB Exit Game


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů

 1. Tak ta Skalka Family Park- Ostrava se mi líbí. Až budu mít vnučku na prázdniny, tak tam určitě vyrazíme. V Jojo parku jsme ještě nebyli, a ani asi nepůjdeme. Víc se mi v Ostravě líbí Funnpark Žirafa, tam už jsme byli 2x

 2. Je to krásné. Ale jižní Čechy jsou trochu z ruky. Přesto si myslím, že si tam zjara uděláme výlet. Pokud jde o hry jsou nápadité, ale asi jsem ze staré školy – co ty bomby v autobuse?

 3. Pro mne všechno z ruky 🙁 A stejně bych tam neměla s kým jít 🙁

 4. Tak to je pořádná nabídka! Tam by se člověk nenudil.

 5. Super! Jojo park znam ale ještě jsem tam nebyla a tu unikovku to je bomba zrovna neco takoveho schanim pro brachu k Vanocum. Tak mám aspoň jeden typ.

 6. Do muzea hraček se chystáme, jak se uzdravíme a táta zase dorazí domů. Pokud se nepletu, je to v OD Laso. Na příští rok se chystáme na Slezskoostravský hrad, přes léto je tam program pro děti a hlavně sklep strašidel, kde jsou pohádkové postavy a někdy myslím i s úkoly pro děti. Ještě jsme tam nebyli, tak nevím, je jen z povídání od kamarádky. A co je v Ostravě pro děti fajn je Miniumi na Černé louce. Dětem se určitě bude líbit, že i v reálu velké stavby nejsou o moc větší než ony a pod parníčkem v jezírku budou moct koukat na rybičky. A top je krásně opravená ostravská ZOO, tam Sebík nevěděl, kam dřív běhat a koukat. 🙂

 7. Tak o této hře slyším poprvé. Zajímavé, ale musím počkat až budou nějaké ty děti. Ty co mám už jsou na tuto zábavu odrostlé.

 8. Pěkná nabídka a super věci pro dětičky, tam by se vyblbly, jen škoda, že je Ostrava mírně z ruky přes celou republiku.

 9. Dobrý tip, hned předám synům, ať mají nějakou inspiraci pro vnoučata, tohle by je určitě bavilo a navíc je to nedaleko. Díky za nápad.

 10. všechny výše uvedené tipy vypadají velmi zajímavě – Opava je kousek od Ostravy, tak až bude synoveček trošku větší, určitě tam s ním vyrazíme!

 11. Stejně jako u babičky11 je to od nás do Ostravy daleko. Ale “únikovou místnost” jsem našla i blízko nás – tj. v Jižních Čechách. Tak snad někoho z rodiny přemluvím, aby to absolvoval se mnou.

  • pošlete prosím odkaz kde to u Vás je, vložím do komentáře. Díky R.

 12. Ostrava je od nás opravdu dost daleko, být to blíž, tak se tam naši určitě pojedou podívat. Holky mají rády všechny tyto aktivity. Jezdí s rodiči dost často do Prahy i do okolí bydliště, ale jen tak ve Středočeském kraji.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *