Svatební den na zámku s fotografem

Už jako malá holčička jsem chtěla prožít den na zámku.

Samozřejmě jako princeznička v krásných šatech až na zem, střevíčkách nejlépe přesně takových jako měla Popelka a s nádherně zdobeným účesem a lokýnkami. Ani jsem netušila, že dětský sen se stane za mnoho let skutečností.
Můj princ mě požádal o ruku a oba jsme se shodli na tom, že bychom mohli mít svatební obřad na zámku.

Uspořádat svatbu na zámku, není v dnešní době nic mimořádného. Velké množství vybraných zámků a zámečků jsou svatebčanům velmi dobře dostupné. Nejen cenovou relací, ale také službami, které poskytují. Samozřejmě jsme začali plánovat a sepisovat co bude potřeba. To snad ani není možné, co věcí se musí zařídit a kolik povolení sehnat.

Tak princezno, a který zámek bude ten pravý?

Probírali jsme různé zámky a diskutovali o možnostech a službách, které byly v nabídce. Tak nějakou představu jsme měli. Hlavně jsme chtěli, aby byl dobře dostupný a pokud možno, aby se celý ten náš velký den odehrál na jednom místě. Obřad, focení v zámecké zahradě, svatební hostina a vůbec by nebylo špatné, kdyby se tu dalo i přespat.  A sen se začal rýsovat do reálné podoby. Tedy jen trochu, realita byla ještě daleko.


Svatba na klíč

Že jste ani nevěděli, že existuje tato možnost? Existuje a v České republice se čím dál, tím více svatebčané obrací na svatební koordinátory. Nakonec ani my jsme nebyli výjimkou. Nejprve jsme si chtěli všechno udělat a zařídit sami, ale pak jsme to vzdali. Podle našich omezených možností a časové tísni, jsme usoudili, že se také obrátíme na profesionály ve svém oboru.

Domluvili jsme si schůzku. Svatební koordinátorka byla velmi milá a hned na první pohled bylo vidět, že své práci naprosto rozumí.

Sepsala s námi naše představy, co bychom chtěli, jak bychom si vše představovali a samozřejmě nám některé naše představy upravila do reálné možnosti podle našich finančních rozpočtů.

Ale víte co, naprostá pohoda. Sestavila nám svatbu na míru.

Vyběhala patřičná povolení, zařídila svatební oznámení. Domluvila zkoušku svatebních šatů a jejich úpravu, podle nich navrhla kytici a doplňky. Moje pohádkové střevíčky padly jako ušité na míru. Domluvila úplně všechno, hostinu, svatební dort, výslužku, hudbu, profesionálního fotografa Pavla Zahálku, který nám pořídí svatební foto.

Domluvila nám skutečně i ubytování na zámku a pro hosty v nedalekém penzionu.

Náš svatební pokoj neměl chybu. Postel s nebesy a veliké zrcadlo, to všechno bylo tak nádherné. Pokoj jsem dostala k dispozici hned po příjezdu na zámek. Tam na mě čekalo spoustu lidiček a začali mě strojit do šatů, malovat, česat a zdobit. Už jen ta atmosféra zámku na mě dýchala pohádkově a tohle propůjčené služebnictvo nemělo chybu.
Naše koordinátorka se zatím starala o vše potřebné okolo. Zajistila parkoviště, zasedací pořádek, postarala se o hosty, hudbu a vše ostatní, včetně švédských stolů. Byla naprosto skvělá a díky ní jsme si mohli ten náš den užít plnými doušky. Ani si nedovedete představit, jak nádherná svatba to byla.

Svatební den, jak z pohádky.

Svatební koordinátorka se svým týmem se postarala o to, abych ten den byla skutečnou princeznou. Profesionální svatební fotograf zachytil na svých snímcích okamžiky štěstí, pohody a ocenili jsme jeho dovednost a kvalitu fotografií.

Svatební fotograf Pavel Zahálka

Osobně bych svatebčanům doporučila, aby veškeré svatební přípravy a organizaci svatby nechali na odbornících, kteří vlastně zařídili úplně vše. Od stanovení termínu až po úklid svatebních prostorů. A za to jim patří veliké díky.

Pokud se Vám fotky v článku líbí, zavzpomínejte na svoji svatbu 😀 a prohlédněte si svatební fotky od Pavla Zahálky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů

 1. Potkala jsem s vnučkami nevěstu na zámku, fotila se. Pro ně to byla krásná princezna a byl to zážitek.Když sňatek, tak na zámku.

 2. Na zámku je svatba hodně romantická a princezna nevěsta na ni bude ráda vzpomínat. :-)Hodně štěstí 🙂

 3. Byla jsem na jedné svatbě na zámku, byla krásná a velkolepá.Bohužel manželství se rozpadlo po 7 letech.

 4. Byla jsem na svatbě mé sestřenice, která to měla na zámku. To jsem byla ještě svobodná a nemůžu si teď vzpomenout, jak se zámek jmenoval.
  Jenom si pamatuji, že se mi tam moc líbilo, jak na zámku, tak v zámecké zahradě.

 5. My taky chystáme svatbu ale určitě ne tento rok a vubec nevím kde takže inspirace hledám všude možně, aby i ten náš den byl vyjimečný a nezapomenutelný=)

 6. Návštěva zámku je vždy naplněná určitou romantikou a když je u toho ještě svatba není co dodat.

 7. Dcera se bude vdávat, ale ne na zámku

  • Život plný lásky tomu, kdo lásku hledat umí,
   a hodně štěstí pro dva, co si porozumí.
   Nezáleží, kde se vezmou, hlavně –
   ať jdou cestou stejnou :-). A ještě něco:
   ať zakrátko pořídí Vám vnoučátko :-).
   (My jsme čekali moc dlouho).

   • pěkná reakce, díky, já jen zkoušel přičítání bodů 😀

 8. To je krása, určitě máte vzpomínku na nejkrásnější den. Gratuluji Vám a přeji, aby se ten zámecký sen přenesl i do dalšího života.

 9. Fotky jsou krásné. Já chtěla svatbu v kostele ale, vzhledem k tomu, že to bylo za totáče, tak mne rodiče přemluvili abychom měli svatbu jen na radnici.
  Ale na zámku to musí být opravdu krásné! 🙂

 10. Svatba na zámku je vždy krásná. Dcera se vdávala na zámku v Brandýse nad Labem a svůj den si opravdu užila. Syn se chtěl ženit na hradě Kokořín, ale toto období bylo již hodně dopředu zamluveno…..

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *