MDD – 1. června bude Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí

Měli bychom poděkovat nápadu oslav tohoto významného dětského dne, který se zrodil již v roce 1920 v Turecku, kdy bylo smyslem upozornit na potřeby a práva dětí, že právě ony jsou klíčovou složkou státu.

1.6. bude Mezinárodní den dětí

I tento den má svoji historii, kdy Turecko ustanovilo tento den na 23. dubna, a občané tohoto státu ho uznávají dodnes jako státní svátek.

Jako další byl ustanoven Den pro ochranu dětí na 1. června. Byl zvolen roku 1949 a to z důvodu zabití žen a dětí v Lidicích v roce 1942, kdy 82 ze 105 dětí nechali nacisté udusit plynem.


Později v roce 1954 po doporučení valného shromáždění OSN byl přijat datum pro univerzální Dětský den 20. listopad. Tento den roku 1956 také OSN přijalo prohlášení o právech dětí a tato domluva byla podepsána také 20. listopadu roku 1989. Tato úmluva byla potvrzena a schválena již 191 státy světa.

U nás slavíme Mezinárodní den dětí 1. června, některé státy oslavují tento den dle doporučení OSN v listopadu.

Pojďme se tedy těšit na prožití tohoto dne se svými dětmi, určitě v každém městě budou připraveny nějaké atrakce, různé soutěže, loutkové představení, závody na odstrkovadlech, historický šerm, ukázka techniky sboru dobrovolných hasičů, skákání v pytlích, prolézačky, trampolína a mnoho jiných stanovišť s úkoly, kde budou děti dostávat razítka na kartičky a poté si vyberou svoji odměnu za hukotu dětské diskotéky. Nejen město, ale i vesnice si přece nemohou nechat ujít tento krásný den, pořádaný hlavně pro naše děti.

Ti, co mají blíž do Prahy, nechť zavítají a oslaví den dětí ve třech patrech domu Hamleys, v nejlepším hračkářství na světě, kde si děti nejen vyhrají se spoustou hraček, i těch „oživlých“, a nakonec se s nimi dají i vyfotit. Ráj pro děti se pořádá od 1. – 3. 6. 2018 od 10.00 – 20.00 hod. v Praze, Na Příkopě 854.   

9 komentářů

 1. Když jsem chodila do základky, tak jsem mívali vždycky na hřišti různé soutěže a komu se dařilo, tak si odnesl spoustu sladkostí.
  A komu se nedařilo, tak je dostal nakonec taky.

 2. pochlubte se a napište, kam na pohádku zajít. Třeba je zde někdo z okolí a rád se s dětmi podívá. Nebo napište článek o vašich pohádkách, rád publikuji

 3. Na děti nezapomínám. Píši scénáře pro loutková divadla a nyní jsem jim dala novou pohádku.Když jich na mé pohádky přijde i 200 a více, je to i pro mě veliký dárek.

 4. MDD jsem měl jako dítě taky moc rád, všelijaké ty atrakce, teď už jenom koukám, jak si to děti taky užívají, až jim to tolikrát sám závidím.

 5. Vloni jsem byla s Nikolkou na Dětském dnu na Kokoříně, bylo to fajn, hodně lidí, málem nebylo kde zaparkovat. Letos uvidím, jak mi to bude chodit … :-(.

 6. Na to se už moc těším strašně se mi libi když jdeme na takovou akci jak si to naše mala užíva a jen vyjeveně kouka co kde je.

 7. Když byly naše děti malé, tak jsme pro ně vždy vymysleli program, aby si tento den užily co nejlépe.

 8. Mezinárodní den dětí slavíme moc,protože se narodil náš vnuk Ondrášek.

 9. Mezinárodní den dětí byl nejhezčí, když byly malé moje děti. Vždycky jsme si to užívali 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *