Jak na levné cestování? Využijte akční letenky.

Proč je cestování tak oblíbené? Velký vliv na to má jeho dostupnost. Ceny dopravy totiž výrazně klesají a tak třeba víkendový nebo týdenní výlet nemusí přijít nijak draze. A to, i když máte v plánu navštívit vzdálenější destinace. Do nich se jenom těžko budete trmácet klasickou veřejnou dopravou. Stačí si pořídit levné letenky a začít s plánováním toho, co budete na daném místě dělat. A jak zajistit, aby byla cena letenek opravdu příznivá? Je to jednoduché. Zaměřte se na různé mimořádné akce. Jaké to jsou a kde je najdete?

Sledujte jednotlivé letecké společnosti

Těch existuje několik desítek. Každá letecká společnost čas od času přichází se zajímavou nabídkou, kterou je vhodné využít. Přichází s ní nejenom na krátkých letech, ale i na těch delších. Jako příklad poslouží letenky USA, na kterých už je možné ušetřit hezkých pár tisíc. Proto je dobré sledovat letecké společnosti a jakékoliv akce, se kterými přijdou. A jak být v obraze, aby vám nic neuteklo?

 • Staňte se fanouškem na Facebooku
 • Přihlaste se do emailového zpravodaje
 • Pravidelně kontrolujte webové stránky

Diskutujte s ostatními cestovateli

Komunita cestovatelů se neustále rozrůstá. A z toho můžete těžit i vy. Nejenom, že se můžete informovat na konkrétní destinace, nebo se dozvědět zajímavá fakta. Získat lze i informace o tom, kdy se vyplatí cestovat a s kým. Místem, kde se lidí dělí o své zkušenosti a zjištění informace, jsou různá diskusní fóra. Mohou to být jak různé skupiny na sociálních sítích, tak se může jednat i o klasické diskuse na webu. Jak obecné, tak i ty úzce zaměřené právě a jenom na cestovatelský segment. Sledujte je, ptejte se a hledejte.

Blogy a informační weby nikdy nezklamou

Internet není jenom místem, kde se lze pobavit. Jedná se také o místo, kde lze najít zajímavé informace. A ty se mohou týkat i samotného cestování. Existuje celá řada informačních web, ale i osobních blogů, které jsou zaměřeny na akční letenky. Tedy na informace o to, jak lze cestovat levně. Ani zde si neodpustíme jeden příklad, kterým jsou stále populárnější Francie letecky. Vyrazit na eurovíkend totiž skutečně může být výhodnější, když zvolíte letadlo. A co se na daných informačních webech dozvíte?

 • V jakém termínu jsou letenky zvýhodněné
 • Odkud a kam se letí
 • Jaká letecká společnost danou linku létá

Vše se dá zvládnout online

Nejenom, že ušetříte čas a starosti. Ušetříte dokonce také peníze. Dnes není problém si letenky jak najít, tak i rezervovat. Stejně tak je možné realizovat i online check-in. Díky tomu nebude nutné na přepážku, ale budete moci přímo ke konkrétní pasové kontrole a bráně. Kromě zjednodušení vás zaujme i to, že tato možnost může být cenově zvýhodněna. Jednoduše proto, že to nevyžaduje žádnou práci ze strany personálu letecké společnosti, ani žádnou administrativu. Proto mnohé aerolinky na tuto možnost lákají stále více. A to tím, že s takovým objednáním letenky a online odbavením je spojena i akční cena.

Jste pravidelný zákazník? Využijte toho

Být někde pravidelným zákazníkem má samozřejmě celou řadu různých výhod. Pokud se na ně podíváme, tak jsou obvykle spojovány i se zajímavou slevou. A jinak tomu není ani v případě letecké dopravy. Zde můžete mít nárok nejenom na různé slevové kupony, nebo takzvané VIP slevy. Velmi oblíbené je u řady leteckých společností i sbírání mil. O co se jedná? Každá míle, kterou uletíte, se vám přičte na vaše zákaznické konto. Následně je lze vyměnit za mnoho různých oděn. A mezi nejžádanější patří zcela pochopitelně akční letenky. Ten, kdo je sbírá, pochopitelně i hodně cestuje. A proto je právě tato forma odměny tou, která je nejzajímavější. Ušetřit lze třeba i více než 50 procent z cen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů

 1. Blog nevyužiji – když na dovolenou za mořem, tak s cestovkou. Ale předám synovi, který je v Anglii – snad to využije.

 2. Letadlem moc nelétáme, nejsou na to money, ještě za bolševika jako malý jsem byl letecky v Bulharsku, jinak ta Itálie nebo Chorvatsko se dává autobusově.

 3. já létám v létě k moři, ale jen s cestovkou. Jednou jsem kupoval levné letenky kolegyni do Holandska, ale už si nepamatuji u které společnosti, jen vím že byly asi o 1000,- levnější, než ty které si našla ona

 4. Tohle se hodi nedavno jsme se divali s pritelem na letenky a vubec se v tom neumime orientovat takze super clanek

 5. Jednou jsme si zaplatili dovolenou v Řecku a tam jsme letěli a zpátky jeli autobusem. Nevím proč to tak bylo, ale ten rozdíl v cestování byl dost velký.

 6. létám pravidelně na dovolenou, ale s cestovkou, tudíž mám letenky již v ceně zájezdu.

 7. Já jsem letadlem nikdy neletěla a asi už nepoletím, protože z toho mám hrůzu. Je to škoda,byl by to určitě zážitek.

 8. Kdo často cestuje, tak se určitě vyplatí. Synové mé kolegyně jsou pomalu každý měsíc jinde, létají opravdu hodně často, dřív sami, teď už i s rodinami. Buď za zaměstnáním, nebo na víkendy a na dovolenou. Naši mají už zaplacený zájezd na Rhodos i s letenkou. Jinak myslím se už nikam nechystají. Je ale dobré vědět, že takové akční letenky existují a dá se i levněji cestovat.

 9. Každý rok lítáme do zahraničí na dovolenou, ale přímo od cestovky, takže letenku nekupujeme, ta je včetně pobytu.

 10. Letos se chystáme na dovolenou letecky. Třeba se nám informace tady zveřejněné budou hodit 🙂

 11. Zajímavé informace, já je sice asi nevyužiji, ale předám dál, synovi se budou hodit. Cestuje do Anglie, kde pracuje a čas od času se na nás přiletí podívat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *