Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Velikonoce

Označeno štítky: 

  • Toto téma obsahuje celkem 40 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel babicka11 a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 41)
  • Autor
    Příspěvky
  • #10777
    Barny
    Účastník

    Tak dnes je středa a podle babičky11 se budu snažit neškaredit se a přeji i ostatním ať se jim to také povede.

    #10786
    veruska
    Účastník

    Dneska jsem si koupila čokoládová vajíčka pro koledníky.
    Okna jsem ještě nemyla a jak to tak vypadá, tak to do velikonoc nestihnu, protože pořád prší.

    #10787
    babicka11
    Účastník

    Měla jsem docela honičku koupit včera čokoládového zajíce. Nakonec mám všechno, co jsem chtěla. S Velikonocemi jako s Vánocemi začínají obchody dva měsíce předem a týden před nimi se skoro už nic nesežene. Třeba v Albertu neměli vůbec nic….

    #10789
    babicka11
    Účastník

    Co je na Zelený čtvrtek vyseto, vše se vydaří.

    Vyseli jsme novou trávu, kde trochu chyběla, tak se dle pranostiky vydaří.

    #10790
    babicka11
    Účastník

    Velikonoční beránek
    Beránek patří na velikonoční stůl, stejně jako kapr na stůl vánoční.
    Tato tradice vznikla před mnoha tisíci lety v Egyptě, kdy každá rodina připravila obětní pokrm z beránka. Podobně naposledy večeřel i Ježíš se svými apoštoly o Velikonocích v Jeruzalémě.

    V křesťanství proto beránek symbolizuje památku Krista, „Beránka Božího“, který byl právě jako nevinný, čistý a poslušný beránek obětován na kříži a jeho krev zachránila pokřtěné od hříchu a smrti.

    #10814
    babicka11
    Účastník

    Tak co, už máte upečeného beránka? Já už jo, a hotový bramborový salát se tu na mě taky už směje. Nemyslete si, že jsem nějaký troškař, je ho přes pět kilo! 🙂

    #10887
    pavlina69
    Účastník

    Taky mám pro vnučku balíček,jinak už velikonoce nedržím protože nikdo nepřijde a beránka bych musela sníst sama.

    #10901
    Rojak
    Účastník

    Já mám Velikonoce rád, protože je to svátek, který se slaví na celém světě i když všude trochu jinak a stále se snaží dodržovat klasické tradice.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 9. až 16. (celkem z 41)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.