Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Pokec o všem

  • Toto téma obsahuje celkem 308 odpovědí. Do diskuze (11 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel veruska a poslední změna proběhla před 4 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 121. až 128. (celkem z 309)
  • Autor
    Příspěvky
  • #17687
    babicka11
    Účastník

    Díky matyldo za radu :-), ty křeče tedy nejsou nic příjemného…. a poslední dobou mě to dost trápí, vždycky se mi to stane vleže, když sedím, tak nikdy.

    #17692
    matylda
    Účastník

    Tak hlavně ať vám to pomůže 🙂

    #17751
    Rojak
    Účastník

    Ty křeče mívá manželka také a u doktora jí řekli, že je to normální projev neuropatie. Sláva doktorům.

    #17790
    bobalka
    Účastník

    Mě na to napsal neurolog magnezium a říkal, že je to nemoc dnešní doby, protože v půdě nejsou už minerály, které by rostliny vstřebali do sebe a tím pádem lidem chybí.

    #17794
    matylda
    Účastník

    Ale ne všechny křeče přece znamenají neuropatii. To jí na to vůbec nic nedali? Asi to chce změnu lékaře 🙁

    #17797
    babicka11
    Účastník

    Na tu neuropatii jsem se koukla na netu, ono je jí víc druhů, ale hlavně se to týká špatně dokrvených nohou vlivem špatných cév – no – a to já mám, a beru na to léky. Jinak hořčík najdeme nejvíc v těchto potravinách:
    Banán, datle, jahody, maliny, meruňky sušené, sýřené, ostružiny, kiwi, brokolice, čočka, fazole, mrkev, rajčata, sojové boby, špenát, treska, tuňák, krůtí, candát, všechny ořechy, pečené brambory, divoká rýže, červené víno, pohanková mouka, pšeničná mouka, kondenzované mléko, sojové mléko, zakysaná smetana, burské oříšky v mléčné čokoládě, kakao bez cukru, dokonce i Chipsy bramborové, solené 70,5 g/100 g

    #17799
    matylda
    Účastník

    Babičko, já neuropatii nemám, byla jsem kvůli tomu i na vyšetření. A když mne chytnou křeče, skoro brečím bolestí. Nejhorší jsou ty stehenního svalu. Jau jau. ještě že existuje to magnézium.

    #17833
    Rojak
    Účastník

    Neuropatii (úbytek svalové hmoty), má každý člověk ve vyšším věku. Akorát se to u každého projevuje jinak rychle. Aspoň tohle vím od našeho slavného doktora.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 121. až 128. (celkem z 309)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.