Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Letošní úroda

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 33. až 40. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #18469
    matylda
    Účastník

    Už dva stromy – staré a vysoké – mají vylomené větvě pod letošní úrodou. U těch menších jsem větve zpevnila tyčemi. Jen aby nepřišla nějaká pohroma 🙂

    #18575
    matylda
    Účastník

    Zavářím a zavářím. Co nestíhám, strkám do mražáku. Je toho letos nějak moc 🙂

    #18578
    babicka11
    Účastník

    Já nemám co zavářet – mám jen třešně a lečo. Okurek je akorát tak na jídlo a kupovat na zavaření za 35 Kč je nehodlám, ani se mi nelíbily. Dnes na trhu borůvky za 130 Kč a jahody – mimochodem přímo výstavní, za 80 Kč. Tak mám litr a kilo jahod. Asi upeču nějaký koláč a až přijedou holky, tak budou poháry se šlehačkou.

    #18594
    veruska
    Účastník

    Dnes jsem trhala višně a dala do sklenic s cukrem a rumem. To bude bašta!!!

    #18595
    matylda
    Účastník

    Musela jsem protrhat broskve. Stromek je mladý a je tak obsypaný, že mám strach, aby se nepolámal. A to mám větve podložené.

    #18597
    babicka11
    Účastník

    Dřív jsem dělala bowli do dvou pětilitrových lahví. Od prvního ovoce vždy vrstvu, trochu cukru a rumu. Dávala jsem třešně, rybíz, meruňky, borůvky, višně, broskve, švestky, jak dozrávalo ovoce. Poslední vrstvu jsem posypala mírně salicylem a povázala celofánem. Lehké pití – těžký krok :-), ale moc dobré….

    #18624
    matylda
    Účastník

    Bowli sice nedělám, ale mám ji na hlavě. Podepírala jsem větve a klacek na mne spadl 🙂

    #18627
    babicka11
    Účastník

    A jejda :-), další, komu něco spadlo na hlavu….to bude zas dobrý, boule zmizí :-). Mě jednou spadlo na hlavu kotě. Kočka je vynesla na střechu a jedno se napůl “drápalo” a viselo z okapu. Šla jsem se podívat a kotě hup – spadlo do měkkého, hhi, aspoň se mu nic nestalo… jinak bowli taky už nedělám, nemám tolik surovin.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 33. až 40. (celkem z 91)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.