Hlavní stránka Fóra Diskusní fórum Apríl a pálení čarodějnic

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 7 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #9555
    babicka11
    Účastník

    Nechali jste se nachytat na Apríla? Zúčastnili jste se někdy pálení čarodějnic?
    Já jsem se nechala nachytat jen párkrát a na čarodějnicích jsem byla také, tři roky za sebou, když byly děti malé. Je to velmi zábavné a vždy u toho byly i stánky s občerstvením, což už asi se dnes nedělá.

    #9557
    babicka11
    Účastník

    Málokdo už ale ví, že takzvané “pálení čarodějnic” je původem pohanský svátek, který přešel na lidový zvyk a tradici českých vesnic.

    #9634
    veruska
    Účastník

    Čarodějnice se u nás pálily každý rok, už když jsme byli malí. Moc mě to bavilo. Ale žádné stánky, jenom hranice, která se podpálila a celá vesnice se sešla a u ohně debatovala.
    Dnes se dělá hranice u hospody. Ale jenom taková menší, ale stačí.

    #9635
    Anonymní uživatel
    Neaktivní

    Na pálení čarodějnic jsem nikdy nebyla, v městě se toto ani nedá dodržovat, jen o tom vím. Na Apríla jsem se dříve nechala nachytat, ale s postupem času si ani neuvědomím, že je prvního dubna a mohla bych si z někoho udělat legraci nebo samozdřejmě i opačně.:)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.