5 obchodů, kde nakupovat ty nejlepší čaje

 

Nemusíte být žádný velký čajomilec, abyste vytušili, že porcované čaje ze supermarketu nejsou zrovna nejkvalitnější.

Rádi byste pili něco lepšího, ale nevíte, kde nakupovat?

Oxalis

Oxalis je dnes již velmi rozšířený obchod. Najdete ho téměř v každém obchodním centru, navíc má také svůj e-shop. Vybrat si můžeme z bohaté nabídky kávy a především čaje což nás momentálně zajímá víc. Vedle kvalitnějších čistých čajů zde najdeme také různé ochucené a aromatizované směsi. Na své si přijdou také milovnici maté, roibossu nebo tradičních českých bylinek. Fajnšmekři nepovažují Oxalis za zrovna kvalitní čajový obchod. Nepořídíte zde prvotřídní sortu a jejich skladování čajů není zrovna šetrné – příliš je vystavují světlu. Na druhou stranu zde nenecháte celou výplatu, čaje jsou za velmi příznivou cenu. My vám Oxalis určitě doporučujeme.

Sonnentor

Sonnentor prodává čaje a koření. Existují i speciální prodejny, jejich produkty však v pohodě nakoupíte v každém obchodě se zdravou výživou, případně na e-shopu. Kvalitou a cenou se dají srovnávat s Oxalis, oproti němu mají ale jednu nevýhodu: čaje se prodávají v již hotových balení, není zde možný prodej na váhu.

Čaj.cz

Čaj.cz již nabízí o něco kvalitnější (a také dražší) čaje. Kamenné prodejny má pouze dvě, obě se nacházejí v Praze. Ostatní musejí nakupovat přes internet. Díky výhodám, které obchod nabízí, to není žádná překážka. Při objednávce nad 900 Kč je poštovné zdarma. Věřte, že v obchodě s čaji tolik peněz utratíte jednoduše. Když bude váš nákup stát více než 1000 Kč, dostanete navíc vzorek vámi vybraného čaje. S dalším nárůstem cen přibývají další výhody.

Nabídka čajů je zde opravdu široká, kromě toho mají také rozmanité čajové nádobí či naučné knihy o čajích.

Spolek milců čaje

Produkty od Spolku milců čaje jsou k zakoupení v každé Dobré čajovně nebo na stránkách tea.cz V nabídce mají jen ty nejkvalitnější sorty, což se přirozeně odráží na ceně. Zákazník může mít jistotu, že nakupuje od opravdových znalců a labužníků. Spolek milců čaje nabízí rovněž veškeré nádobí potřebné ke správné přípravě čaje.

Tea mountain

Tea mountain má z uvedených obchodů nejvyšší ceny, na druhou stranu prodává spoustu vzácných čajů, které jinde nenajdete. Majitel obchodu je v pravidelném kontaktu s výrobci. Kdo nechce nakupovat přes internet, může navštívit kamennou prodejnu/čajovnu na Praze 8. Rozhodně se nebude jednat o obyčejný nákup, dozvíte se také mnoho zajímavých informacích, které vám mohou pomoci s výběrem. Vybrané čaje můžete na místě i ochutnat. Personál je velmi milý, ochotný a znalý.

Přejeme vám šťastný nákup a dobré čajování.

Karolína Klosová – autor článku


Jak bude reklama vypadat?
-
Zde můžete mít reklamu napořád za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

15 komentářů

 1. Čaje moc nekupuji v normálních obchodech.Moc jim nevěřím,když si občas přečtu co škodlivin některé čaje obsahují nemám chuť.Tak si radši nasuším bylinky ze zahrady.

 2. Tak já čaje piju. Bylinkové, ovocné, zelený. Ale jsem ignorant, většinou je kupuji v normálním obchodě.

 3. čaj piju jen když jsem nemocný, to pak kupuji bylinkové v lékárně

 4. Alespoň jednou denně si čaj vařím.Dochucuji ho citronem,zázvorem,skořicí a v zimě i rumem.Výborný je anglický čaj s mlékem.
  V létě ho piji studený a v zimě horký.

 5. Já čaje piju každý den. Kdysi jsem kupovala ty levnější možnosti ale dneska si ráda koupim opravdu dobry a kvalitni caj na kterem si pochutnam.

 6. Čaj piji každé ráno i přes den Mám ráda zelený a černý.Ovocným jsem nepřišla na chuť.

 7. Já preferuji zdravé čaje a domáci. Třeba nastrouhat zázvor, přidat trochu pepře a zalít vřelou vodou.

 8. Čaj moc nepijem, len občas. Radšej si dám kávu.

 9. Čaj mám rád hned ráno hlavně v zimě na zahřátí. Piji ale jenom černý a nebo zelený. Ovocné čaje mi nechutnají, protože v nich cítím chemii.

 10. Čaj piji každý den, kupuji si ovocný porcovaný, který mi chutná. Udělat si sypaný, tak na to jsem dost líná. 🙂

 11. Čaj si dám každý den a kupuji je v Penny. Tady ani nemáme zvláštní obchod s čaji.

 12. Já jsem celoročně čajíčkový, taky si občas koupím lepší čaj, ale piju většinou porcované čaje, sypané jsou kvalitnější,ale jsem zvyklý.

 13. Čaj pijem väčšinou len keď som chorý, resp. bylinky a to sa za čaj nepovažuje. Sem tam si dám zelený čaj.

 14. Také jsem spíš na kávu a když čaj, tak jen občas a bylinkový ze zahrádky. Na mě by obchody s čajem nevydělaly.

 15. Nejsem zrovna čajomil, raději si dám kávu i víckrát denně. Čaj piji spíš z nutnosti – v zimě a nachlazení, v létě si dělám ledový čaj. Kupuji hlavně sypací čaj, ale sáčkům se také nebráním – ty dražší a extra každý sáček balený – jsou docela dobré. Takže jsem si ani cestu do čajovny nenašla :-).

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *